DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Recai Yurdan
Recai Yurdan
Giriş Tarihi : 09-04-2023 06:25

Dünya Kudüs Gününü Anmak ve Anlamak...

Dünya Kudüs Günü dolayısyla, bu anlamlı ve bereketli günü İslam Ümmeti'ne kazandıran merhum İmam Humeyni'yi ve işgal altındaki tüm Filistin topraklarının özgürlüğü için kurban olan tüm Kudüs şehidlerimizi bütün kalbimle, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Kudüs davası belli bir kavmin, belli bir hizbin, belli bir ülkenin veya belli bir mezhebin davası değildir. Aksine Kudüs davası bütün dünya müslümanlarının, müslüman olmasalar bile yeryüzünün adalet, özgürlük ve onur savunucusu tüm özgür insanların davasıdır. Nitekim bu gerçekliği bugün direniş cephesinde bütün azamet ve asaletiyle görmekteyiz.

Dolayısıyla Kudüs İslam ümmeti için bir vahdet mihveridir. İslam ümmetinin bütün kesimlerini bir araya ve yan yana getiren de Kudüs davası olmaktadır. Kudüs ümmetimiz için direniş ve zafer kapısıdır. İslam ümmetinin evrensel kurtuluşuna giden yol da Kudüs'ten geçmektedir. Kudüs özgür olmadıkça da ümmetimiz özgür olmayacak, gerçek anlamda barış ve esenliğe kavuşamayacaktır. 

Bizler İslam Ümmetinin evlatları olarak aynı bayrak altında aynı cephede ve aynı yolda birleşerek Kudüs'e doğru yürüyeceğiz, Kudüs'e Kudüs ile yürüyeyeceğiz, Kudüs ile doğrulup Kudüs ile şahlanacağız. Zaferlerimiz Kudüs'le olacaktır. Kudüs'le direnecek ve Kudüs ile kazanacağız.

Bunun için bizler Türkiyeli müslümanlar olarak kendimizi bu cephenin bir parçası olarak görüyoruz. Kudüs cephesi ile her alanda dayanışma ve yardımlaşma içinde olmayı en büyük görev olarak görüyor, maddi ve manevi tüm güç ve imkanlarımızla bütün direniş hareketlerine gönüllerimizi ve bileklerimizi uzatıyoruz.

Azgın siyonist düşman, mübarek Ramazan ayında Filistin'de, hususen Mescid-i Aksa içinde barbarca saldırılar düzenlemeyi adet haline getirdi. Mescid-i Aksa'da ibadet eden, itikafta rabbine yönelen müslümanlara silahla, gaz bombaları ve joplarla nasıl saldırdıklarını bütün dünya gördü.

Özellikle Mescid-i Aksa içinden yükselen "neredesiniz ey müslümanlar, neredesiniz ey İslam ülkeleri? şeklinde yürek parçalayan feryatların nasıl yükseldiğini hep birlikte işittik. Kardeşlerimize ve mukaddesatımıza bundan daha azgın bir saldırı olabilir miydi? Siyonist düşmanın böylesi bir azgınlığa yönelmesinin bir sebebi de, direniş karşısında yaşadığı travma ve sarsıntıdır. Nitekim özellikle Batı Şeria'da yükselen direniş, Filistin direnişinin iftihar dolu yeni bir sayfası olmuştur. Öyle ki Batı Şeria'daki bu direniş Kudüs ve Mescid-i Aksa için bir kalkan rolü üslenmiştir. Şüphesiz ki Filistin direnişi bütün coğrafyada zafer bayraklarını en yükseklere kaldıracaktır.

Tüm bunlar bir Dünya Kudüs Günü arefesinde olmaktadır. Kudüs günü sadece bir Filistin gündemini konuşma günü olmadığını, zaferlerin ve fethul müsbinlerin bir müjdesi olduğunu buradan da çok iyi anlıyoruz. Nitekim bu mübarek Ramazan ayında yad edeceğimiz dünya Kudüs Günü bize şimdiden zaferleri müjdelemiştir. İnşallah Kudüs Günü zaferlerimizi kutlama günü olacaktır.

Bu düşünce ve duygularla Kudüs cephesine bir kez daha selamlamlarımı sunuyor, bu cephenin tüm mücahidlerini ve şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum. 

"Yardım Allah'tandır, fetih yakındır."

Vesselam

NELER SÖYLENDİ?
@
Recai Yurdan

Recai Yurdan

DİĞER YAZILARI Şiarımız Adalet Enkaz Şehir Hatay’daki İzlenimlerim... Şeyh Said’in Kıyamı ve Şehadeti Ramazan Ayıyla Beraber Gelin Hep Beraber Marketleri Zincire Vuralım... Batıya Göç Bu Bayram Fabrika Ayarlarına Dönelim.. Kıyam Rehberi Şeyh Said’in Şehadeti Mübarek Olsun... Kudüs Direnişine Selam Olsun..… Zaman İyilik Zamanı... Ramazan Ayı Geldi Pandemiden Dolayı İşsiz Kalan Yüzbinleri Unutmayalım.. Taksim Meydanına Cami Çok Yakıştı... Selam Olsun Kudüs Şehidi Serdara.. Kovid- 19 Zehirli Sarmaşık Gibi Sardı Etrafımızı Peygambere Ve Kuran’a Uzanan Eller Kırılsın Diller Kopsun.. Kurban Toplarken Kurban Olan Gençlerimizi Sokaklardan Kim Toplayacak? Kudüs Gönüllüleri, Yardım Kampanyası ve Dünya Kudüs Günü Korona ile Birlikte Ramazan-ı Şerife Giriyoruz... Korana Virüs ’ün Gelmesiyle Milletimizin Hal-i Pürmelali.. Yüzyıllar Önce Batı Doğuya Göç Ederken Günümüzde ki Durum Tam Tersi.. Dedemiz Ahmet Turan Kılıç’ın Akıbeti, Şeyh Ömer Abdurrahman Gibi Olmasın Işıklı Caddelerden Arka Sokaklara Hasta Ve Hasta Yakınları Yol Gözlüyor Evrensel Kerbela Erbain Yürüyüşünde Gördüklerim Ve Hissettiklerim... Cezaevlerinde Mazlum Kardeşlerimiz Var… Kadırga İslam Cumhuriyeti ve Şehit Selami Yurdan.. 52. Bayramını Cezaevinde Geçiren Dedemiz Var.. Zekat Ve Fitrelerimizi Pay Ederken Asgari Ücretli İşçi Emekçileri’de Gözetelim Haçlıların Ayasofya’yı Kiliseye Çevirme Niyetleri ve Mescid-i Aksa Üzerindeki Siyonist Emeller.. Kürdistan’da Hawar’ların (imdatların) Arşı Alaya Yükseldiği Yer: Halepçe Kutsal Ekmeğin Bizi Çarpmasına Ramak Kaldı.. Metin Yüksel Yasin Börü Ve Şehadet Ayı Cezaevinden Mektup Var-3 Miladi Yılbaşı, Mekke’nin Fethi Mi? İmam Zeynel Abidin Ve Noel Baba... Asgari Ücret İşçi Cinayetleri Komşunun Külüne Muhtaç İken Şimdilerde Yüzüne Hasretiz Doğudan Batıya Umut Yolculuğunun Adresi Cezaevinden Mektup Var -2- Marshall İle Başlayan ABD’nin Türkiye Aşkı Bayram Çocuklarla Güzel, Uyuşturucu Bataklığındaki Gencin Ablasından 'Biz On Yıldır Yaşamıyoruz Mektubu' Şeyh Said’i Anarken Ümmetçilikten Ulusalcılığa Geçiş Serüveni Zindanda Kırkıncı Bayram Ramazan Ayı Ve Kirkor Usta Kıraathane Kültüründen Cafe Kültürüne Rengarenk Lale Cümbüşünün Hatırlattıkları Cezaevinden Mektuplar Var 28 Şubatı Unutmadık Unutmayacağız Ümmetin Şehitleri Ve Mirasları Üzerine İncirlik Üssü'ne İncir Ağacı Dikilmeli Kudüs Davamız Saman Alevi Yusufiler; Onlar Zindan Güllerimiz.
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA