FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 21-10-2022 10:34

Türkiye'den Hamas'ın Esad ziyaretine destek...

Halil El-Hayye'nin başkanlığındaki Hamas heyeti, geçtiğimiz günlerde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı ziyaret etmişti. Türkiye'nin söz konusu ziyaret noktasında Hamas'a destek verdiği öğrenildi.

Türkiye'den Hamas'ın Esad ziyaretine destek...

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad geçtiğimiz günlerde Filistin direniş hareketlerinin temsilcilerini Şam'da ağırlamıştı. Hamas liderlerinden Halil El Hayye ve beraberindeki heyet, Beşar Esad'ı Şam'da ziyaret ederken söz konusu görüşmede İslami Cihad lideri Ziyad En-Nehhale de hazır bulunmuştu. Hamas basta olmak üzere Filistin direniş hareketlerinin Esad'a yönelik ziyaretine Türkiye ve Katar'ın destek verdiği ortaya çıktı.

HALİL EL-HAYYE'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA
Beşar Esad'ı ziyaret eden Hamas lideri Halil El-Hayye görüşme sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Görüşmenin sıcak bir havada geçtiğini kaydeden El-Hayye, ziyaretin bölgedeki işgal projelerine karşı direniş ruhunun yenilendiğinin göstergesi ve bölgeyle ilgili işgal projelerine bir red olduğunu dile getirdi. Hamas lideri Halil El-Hayye, bir muhabir tarafından kendisine sorulan "Katar ve Türkiye Şam’a gitmenize karşı çıkmadı mı?" sorusunu da cevaplandırdı. El-Hayye, cevabında"Hayır, tam tersi destek olup teşvik ettiler" ifadelerini kullandı

Milli gazete

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com