DÜNYA
Giriş Tarihi : 27-03-2024 06:35

İsmail Heniye’ye ile görüşen Ayetullah Hamenei: Gazze halkının direnişi İslam’a izzet verdi..

İran Devrimi Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye’yi kabul etti.

İsmail Heniye’ye ile görüşen Ayetullah Hamenei: Gazze halkının direnişi İslam’a izzet verdi..

 İran Devrim Liderinin resmi web sitesinde yer alan habere göre Ayetullah Hamenei, İsmail Heniye başkanlığındaki Hamas heyetiyle görüşmesinde İran’ın Filistin direnişini ve Gazze’yi destekleme konusunda en küçük bir tereddüt göstermeyeceğini söyledi.

Filistin direnişinin ve Gazze halkının eşsiz bir direniş gösterdiğini belirten Ayetullah Hamenei, şunları söyledi:

“Siyonist rejimin Batı’nın tam desteğiyle gerçekleştirdiği cinayetler ve vahşilikler karşısında Gazze halkının gösterdiği tarihi sabır, çok büyük bir olgudur ve hakikaten İslam’a izzet bahşetmiştir ve Filistin meselesini düşman istediğinin aksine dünyanın bir numaralı meselesi haline dönüştürmüştür.”

İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamenei, Gazze’de uygulanan soykırımın vicdan sahibi her insanı etkilediğini belirterek “İran İslam Cumhuriyeti, Filistin meselesi ve mazlum Gazze halkına destek konusunda hiçbir şekilde tereddüt etmeyecektir” dedi. 

Başta Arap ve İslam kamuoyu olmak üzere uluslararası kamuoyunun Gazze halkına desteğinin çok önemli olduğunu belirten Ayetullah Hamenei, “Filistin direnişinin medyası ve enformasyonu, Siyonist düşmandan çok daha iyi ve ilerideydi. Bu konuda çok daha ileri adımlar atmak gerekiyor” dedi.

Ayetullah Hamenei, görüşmede Lübnan’da İsrail rejiminin terörü sonucu hayatını kaybeden Hamas liderlerinden Salih Aruri’yi de andı ve “O büyük şehit, çok seçkin bir şahsiyetti ve Allah onun mücadelesinin ödülü olarak ona mübarek şehitlik akıbetini verdi” dedi.

YDH

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com