FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 14-12-2022 11:07

Hamas'ın 35. kuruluş yıl dönümünde Heniye: Nehirden denize bütün Filistin özgürleşecek...

Hamas'ın 35. kuruluş yıl dönümünde Heniye: Nehirden denize bütün Filistin özgürleşecek...

HAMAS’ın kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kameraların karşısına çıkan İsmail Heniyye, nehirden denize bütün Filistin topraklarını özgürleştirmek istediklerini dile getirdi.

İslâmi Direniş Hareketi (HAMAS) lideri İsmail Heniyye, hareketin kuruluşunun 35. yıl dönümü dolayısıyla kameralar önüne geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Bağımsızlık kazanmaya çok yakın olduklarını vurgulayan Heniyye, HAMAS’ın öncelik verdiği konuları açıkladı. HAMAS lideri Heniyye, en önemli önceliklerinin nehirden denize bütün Filistin topraklarının özgürlüğü olduğunu kaydetti.

“Kudüs, Filistin’in başkentidir”

HAMAS lideri Heniyye, kendileri için büyük önem taşıyan bir diğer hususun da Kudüs olduğunu söyledi. Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yla ilgili planlarını hayata geçirmesine kesinlikle fırsat vermeyeceklerini belirten Heniyye, Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu hatırlattı. Heniyye, direnişten asla vazgeçmeyeceklerini ifade ettiği konuşmasında, “Bu bir tercih meselesi değildir. İşgalden kurtulmak isteyen Filistin halkının kaderi direniştir. Bundan vazgeçmek söz konusu olamaz” dedi.

“Ablukayı kırmak istiyoruz”

İsmail Heniyye, HAMAS’ın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada Filistin siyasal birliğini sağlamak istediklerini de söyledi. Filistinli esirlerin özgürlüklerine kavuşmasının da öncelikli meselelerinden biri olduğunu vurgulayan Heniyye, Gazze’ye yönelik uygulanan ablukaya dair de önemli sözler sarf etti. Heniyye, işgal rejiminin Gazze’ye yönelik olarak 15 yıldan fazla zamandır sürdürdüğü insanlık dışı, zalim ablukayı kırmak istediklerini kaydetti.

Hürsedahaber

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com