DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-05-2022 18:38

Suriye'de savaşan ÖSO komutanı Adnan Selo: Bizi İsrail silahlandırdı...

Suriyeli muhalif Tümgeneral Adnan Selo, İbranice kanalı Kan'a verdiği röportajda, "İsrail, Esad'ı, Rusya'yı ve İran'ı ortadan kaldırmak için bizi silahlandırdı." ifadelerini kullandı.

Suriye'de savaşan ÖSO komutanı Adnan Selo: Bizi İsrail silahlandırdı...

Başından bu yana emperyalist kuvvetler tarafından Suriye'deki meşru yönetime karşı desteklenen Özgür Suriye Ordusunda görevli Tümgeneral Adnan Selo, İsrail medyasına konuştu.

Suriyeli muhalif Tümgeneral Adnan Selo, İbranice kanalı Kan'a verdiği röportajda; "İsrail, Esad'ı, Rusya'yı ve İran'ı ortadan kaldırmak için bizi silahlandırdı." ifadelerini kullandı.

İsrail'in, Esad ile birlikte Rusya ve İran'ı da ortadan kaldırmak için muhalifleri silahlandırdığını kaydeden Selo, şunları söyledi:

Biz Suriye'de muhalefet ve Özgür Orduyuz. İsrail bizi silahlandırıp "Kapıyı açarsanız Esad'ı, İran'ı ve Rusya'yı ortadan kaldırabiliriz" dedi.

Daha önce Kimyasal Savaş Dairesi kurmay başkanı olan Adnan Selo'nun İsrail'in istihbarat teşkilatı MOSSAD ile yakın ilişkisinin bulunduğu ifade ediliyor.

Adnan Silo, bunca yıldan sonra neden bir İsrail medya kuruluşuyla konuşmaya karar verdiğini şöyle açıkladı:

“Geçmişteki girişimler başarısız olmasına rağmen son kez, İsrail'in, Esad'a karşı harekete geçmesini istiyorum. Bu yüzden sizinle konuşmayı kabul ettim. Bizi silahlandırın ve Suriye'yi kurtarmak için bizimle birlikte savaşın. İsrail-Amerikan yardımıyla Esad'ı, İran ve Rusya’yı devirmeyi başaracağız.”

İsrail medyasında yayımlanan röportajı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

İslami Analiz/7Sabah

Zehra

AdminAdmin