DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-04-2022 12:08

Newyork’taki Times Meydanı'nda ilk defa Müslümanlar Teravih kıldı!

11 Ayın Sultanı Ramazan ayının gelişini kutlayan ABD'deki yüzlerce Müslüman, ABD’nin en ünlü meydanı olan Newyork’taki Times Meydanı'nda teravih namaz kıldı.

Newyork’taki Times Meydanı'nda ilk defa Müslümanlar Teravih kıldı!

ABD’nin ve Dünya’nın en çok tanınan ve milyonlarca turistin ziyaret ettiği Newyork’taki Times Meydanı dün görülmemiş bir olaya tanıklık etti.

ABD'de yaşayan yüzlerce Müslüman, Ramazan ayının gelişini Times Meydanı'nda namaz kılarak kutladı.

Times meydanında kılınan ilk teravih olmaz özelliğini taşıayn dünkü namazı organize edenlerden biri "Müslümanlar için mesele sadece oruç tutmakla ilgili değil, aslında bu şekilde açların nasıl hissettiğini anlıyoruz. Aslında bunu, yaratıcımız olan Rabbimiz Allah'a daha yakın olabilmek için yapıyoruz. İslam'ın ne olduğunu bilmeyen herkese dinimizi anlatmak için buradayız. İslam barış dinidir. Birlik, barış ve 'şiddetsizliği' vaaz ediyoruz." İfadelerini kullandı

"İSLAM HAKKINDA YANLIŞ ANLAMA VAR"

Times Meydanındaki namaza iştirak eden Müslümanlardan biri ise , "İslam hakkında birçok yanlış anlama var. Tüm kültürlerde, tüm dinlerde çılgın insanlar var ve bu küçük çılgın insan grupları çoğunluğu temsil etmiyor... İslam bizi dua etmeye, oruç tutmaya, iyi işler yapmaya, sadaka vermeye teşvik ediyor..." diye konuştu

 

Etkinliğin organizatörü Ali Çamara, Müslüman olmayan Amerikalılara hitaben "Bu gördüğünüz insanlarla çalışıyorsunuz. Bu insanlarla trene biniyorsunuz. Hepimiz aslında biriz" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin