FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 25-06-2022 08:37

İsmail Heniyye, Lübnan’da Seyyid Hasan Nasrallah ile görüştü...

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki Hamas heyetinin Lübnan ziyareti devam ediyor. Heyet bugün (23 Haziran Perşembe) başkent Beyrut'ta Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah ile bir araya geldi.

İsmail Heniyye, Lübnan’da Seyyid Hasan Nasrallah ile görüştü...

Hamas'ın Lübnan'daki iletişim sorumlusu Velid El-Kiylani görüşmenin ayrıntıları hakkında bilgi vererek görüşme amacının Hamas ile Hizbullah arasındaki işbirliğinin, dünyadaki değişen şartlar karşısında direnişin güçlendirilmesi ve İsrail işgaline karşı iki taraf arasındaki koordinasyonun artırılması olduğunu söyledi.

El-Kiylani, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada görüşmede Lübnan'ın kendi deniz sahasındaki doğal gazı çıkarma hakkının korunması, İsrail işgal rejiminin buradan elini çekmeye zorlanması ve korsan yönetimiyle doğal kaynakların çalmasına fırsat verilmemesi konusunun da ele alındığını dile getirdi.

Görüşmede, Lübnan'daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinlilerin yurda dönüş haklarının korunması gerektiğin ve bu insanların herhangi bir alternatif vatana nakledilmelerinin ve yerleştirilmelerinin kabul edilemeyeceğinin de teyit edildiği belirtildi.

Bu arada Seyid Hasan Nasrullah, Nablus'taki Necah Üniversitesi'nde İslami Kitle'nin Öğrenci Meclisi seçimlerinde gerçekleştirdiği büyük başarı münasebetiyle Hamas'ı tebrik etti.

parstoday

Zehra

AdminAdmin