GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2023 20:44   Güncelleme : 21-07-2023 23:48

Hafize Gaye Erkan Siyonist lobi kuruluşu ABD Dış İlişkiler Konseyi CFR üyesi çıktı...

Merkez Bankası Başkanlığına atanan Hafize Gaye Erkan'ın, Siyonist lobi kuruluşu ABD Dış İlişkiler Konseyi'nin (CFR) üyesi olduğu ortaya çıktı.

Hafize Gaye Erkan Siyonist lobi kuruluşu ABD Dış İlişkiler Konseyi CFR üyesi çıktı...

Merkez Bankası Başkanlığına atanan Hafize Gaye Erkan'ın, Siyonist lobi kuruluşu ABD Dış İlişkiler Konseyi'nin (CFR) üyesi olduğu ortaya çıktı.

Amerika'nın "Gölge Dışişleri" olarak bilinen CFR yapılanmasının diğer üyeleri arasında Biden, Rockefeller, Kissinger, Albright, Gorbachev gibi isimler yer alıyor.

Hafize Gaye Erkan, ABD merkezli Goldman Sachs'ta Genel Müdür ve Finansal Kurumlar Grubu Analitik ve Stratejiler Başkanı olarak görev yaptı.

Daha sonra 2012'de First Republic Bank'ın fon bürosunun şefi oldu. 2021'de ise CEO görevine getirildi ancak yönetim ile anlaşmazlığı düşerek istifa etti.

ABD merkezli mücevher şirketi Tiffany & Co.’da da iki yıl yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Erkan, son olarak küresel finans danışmanlığı şirketi Marsh McLennan’da yönetim kurulu üyesiydi.

Gaye Erkan’ın üyesi olduğu CFR, ABD merkezli Ford Vakfı, Rockefeller Vakfı ve çok sayıda vakıf tarafından fonlanıyor. Dev şirketlerle siyasetçileri bir araya getiren CFR, içinden ABD başkanları, bakanlar ve CIA yöneticileri çıkardı. CFR’nin üyeleri arasında ABD Başkanı Joe Biden, iş adamları Henry Ford, David Rockefeller, Gianni Agnelli, Eski Gürcistan Devlet Başkanı Eduard Şevardnadze, Sovyetler Birliği’nin son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, ABD’nin eski BM Büyükelçisi Madeleine Albright yer alıyor.

CFR’nin resmi organı olan Foreign Affairs ise Türkiye’yi hedef alan yayınlarıyla biliniyor.

İslami Analiz

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com