Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 15-10-2017 20:41

Popüler Kültür Ve Esaret

 “Biliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azab; Allah'tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir.” Hadid-20

“Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Eğer iman eder kötülükten sakınırsanız, Allah size mükâfatınızı verir. Ve sizden bütün mallarınızı harcamanızı da istemez.” Muhammed-36

Hayatım boyunca popüler kültür ürünü ünlüsü kimseye hayran olmadım.

İnsanları sevdim, seviyorum ama dünyalık işlerle meşgul olanlara hayranlığı hep bir acziyet olarak gördüm.

Bu açıdan olsa gerek, hayran olmayı acizlik olarak gördüm.

İlle de hayran olunacaksa Allah’ın sevdiği işlerle meşgul olanlara hayran olunmalı.

Bu minvalde hayran olduğum tek kişi vardı müthiş kıraatı ile dünyayı dize getiren Kuran hafızı Abdussamed Abdulbasid’di.

Çocukluğumun kahramanıydı onu gözümde kahraman kılan ne bir şarkı ne, bir türkü, ne de oynadığı diziydi. Beni ona hayran kılan müthiş sesiyle okuduğu Allah kelamıydı.

O kadar çok dinlerdim ki rüyalarımda dinleyecek kadar etkileniyordum.
Allahın kelamını konuştururken adeta bin dörtyüz yıl ötesine taşıyordu beni.

Şüphesiz bir çoğunuz da beğenerek dinlemektesiniz.

Ama benim işin Aşk gibiydi...

Dualarım, hayalim hep bir gün onun gibi Kur’an okumaktı.

Evet onun Kadar olmasa da tozu sinmiş üzerime diye düşünmekteyim.

Hala da büyük kahramandır benim için Hafız Abdussamed. 
Yerini hiç bir karii tutamadı.

Evet başta da belirttiğim gibi hayran olunacaksa Allah için hayran olunmalı. Zira hayran olduklarımız bize Allah rızasını sunmalı.
Bizi azaba götürecek olmamalı.
İnsanımızın popüler kültür esiri olduğu şu yüzyılda durum içler acısı.
Popüler kültür toplumları gütme amaçlıdır. Yazık ki nesillerimiz güdülüyor. Adeta birer zombi haline getiriliyor.

Kendi inancımızdan, kültürümüzden uzak yabancılaşmış bir nesil sahibiyiz artık.

Şunu Asla Unutmayın!

Bir anda ortama sürülüp fenomen haline getirilen kişi ve yaptıkları asla rastgele değildir.

Günümüzde artık Haçlı savaşları kılıçla olmayacak, İslama saldırılar öyle topla tüfekle de olmayacak . Zira teknoloji ileri safhada yaygınlaştı bu işi İnternet medya üzerinden kiralık ellerle çok daha rahat yapmaktalar.

İşte değerli okuyucularım Popüler kültür modern bir esaret prangasıdır.
Yapılması gereken, Bu kültürün yerine islam kültürünün galebe getirilmesidir.

Bu da elbette karşı tarafın kullandıkları silahlarla yapılmalı. Gençlerimize alternatif doğru şeyler helal dairesinde sunulmalıdır.

Zira helal dairesi keyfe kafidir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Unutmayın uzaya gitmemiz için önce doymamız gerekir.... Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA