Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 08-03-2017 19:43

Haddini Bil Dindar…

Allah’ın yüceliğini kimse alçaltamaz.
Allah kalplerde saklı olan en ufak kötülüğü hasedi bilir. Daha çok İbadet kişinin yücelmesi için yetmez.

İbadetler farzlar  birer kulluk borcudur.

İbadetlerinize güvenip kurtulduğunuzu sanmayın. İç fesatlığı, menfaatçılık, kıskançlık, ucb, kibir, kendini en kaliteli Müslüman görme halleri, kişilerde mevcutsa, yapılan ibadetler ancak o kişinin azabı olur.

Unutmayalım ki İman kimsenin tekelinde değildir.
Hiçbir dindarın da karşısındakinin imanını ölçme yetkisi yoktur.
Hak yeniyorsa, adaletsizlik yapılıyorsa, Kul hakkına giriliyorsa, kılınan namaz plates,
Tutulan oruç Hint diyeti, yapılan hac turist gezisi verilen zekat reklam yerine geçer.

İslam bir bütündür.
İslam’ın üç temel esası var
İtikat, ibadet, Ahlak.

Değerli okuyucu dur düşün! Başkalarının dindarlığını, inancını eleştirirken bir saniye sadece bir saniye kendine dön ve iç muhasebeni yap.

Bakın gördünüz, gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçti hatalarınız günahlarınız değil mi? Siz beyler; Geçmiş bir  zamanda bakkal Veli’den  borç almıştınız ödememişsiniz, Komşunun bahçe tarla sınırını ihlal edip tarlanıza kattınız, orada burada insanları zem ettiniz.

Sırf sizin partiden değil diye onu kafir ilan ettiniz insanlara hakaret ettiniz, sırf kendi partinizden diye torpil yaptınız, haksız kazanç sağladınız. Ettiniz de ettiniz , bu böyle uzar gider .

Siz hanımlar; Sohbete gidiyordunuz hoca hanımı dinlerken inci gibi gözyaşları döküp daha sonra güzel güzel çayları dolmaları hüpletip,
Karşı komşunuz Naciye’yi çekiştiriyordunuz.

Falanın kızının açıldığından filanın kocasının içkisinden dem vurup günah heybenizi doldurup eve revan oluyordunuz.

Ey seccade bülbülü 
Ey oruç Aşığı
Ey zekat müdavimi dindar;


İslam sadece 5 Şarttan ibaret değil 
Haddini bil, Allah’ı bil ,
Sen ne affedicisin ne yargılayıcı ne de rahmet edici .
Allah’ı biliyorsan Haddini bilirsin.

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA