Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 15-08-2016 07:04

Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı

Erdoğan kimdir? Kimine göre diktatör, kimine göre enaniyet sahibi, egoist kimine göre usta, kimine göre reis…

Bana göre ise Erdoğan Allah’ın bir lütfu.

Çünkü Türkiye’nin gelmiş geçmiş en mücadeleci şefkatli halk adamı halktan biridir.

Mücadelesinin altında yatan neden diğerkamlık empatidir, zira yaşadığı hayat ülkenin yarısından fazlasının yaşadığı hayattır. İşte bunun içindir ki halkın duygularına tercüman olabilmeyi biliyor.

Öyle ki sadece kendi vatandaşı için şefkat duymadı, tüm insanlaraydı onun şefkati; dünya yüzünde yaşanan acılar onun da acısıydı, evlatlarına ağladığı gibi tüm evlatlara ağladı.

Erdoğan Allah’ın lütfüdür çünkü halkı için hayatından vazgeçmiştir.

Her fırtınada tüm zorluklara rağmen gemisini limana ulaştırmayı bilmiştir, dik durmak şiarı olmuş ezilmemiştir. Rüzgâra göre yön değiştirmemiştir. Çünkü o bir mümindi ve rabbim ona mümin feraseti bağışlamıştı.

Ama şu var ki bu fırtınalı zor durumların kimisinde yalnız bırakılmıştır, adeta terk edilmiştir. Oysaki müminlik kardeşlik gerektirirdi, kenetlenme gerektirdi.

RT Erdoğan, enaniyet sahibidir diyenler, size sormak lazım. Velev ki öyle de olsa mümin mümini zor zamanlarında yalnız bırakmamalıydı değil mi? Yazık ki kardeşinizi denizin azgın dalgaları arasında yalnız bıraktınız; Tıpkı Hz. Yunus’un karanlıklar içerisinde yapayalnız kalışı gibi. Hz. Yunus yalnızdı ama Allah yalnız bırakmadı, sahili selamette ulaştırdı. Erdoğan da tıpkı öyle oldu, Rabbi onu yalnız bırakmadı. Erdoğan gitsin ne olursa olsun yeter ki gitsin düşüncesi tutmadı, bertaraf oldu! Çünkü Erdoğan sırtını hiçbir güce değil Allah’a dayamıştı. Getiren de Allah’tı götürecek olan da Allah’tır.

Ve bir de Erdoğan diktatördür diyenlere sormak lazım, bir başbakana dokunulabiliniyorsa, okşanabiliniyorsa, sevilebiliniyorsa bu nasıl diktatörlüktür? Dahası; ana-bacısına, eşine, kızına çirkin hakaretler ediliyor ve bu zihin fukaraları hiçbir ceza alamıyorsa bu nasıl diktatörlüktür?

Siz de diktatör olmadığını pekâlâ bilirsiniz ama sığınacak başka yalanınız olmadığı için tutunacak son dalınızdı bu iftira. Fakat tutmadı, hüsrana uğradınız Allah size fırsat vermedi.

Neden mi vermedi? Çünkü Erdoğan’ın halis niyetinden güveneceği Allah’ından başka kimsesi yoktu. O Yüce güce, yani Allah’a güvendi ve yüce rabbi onun güvenini boşa çıkarmadı.

Diktatör diyenler önemli değil; çünkü iftira, hakaret, fitne şiarları olmuş. Ama enaniyet diyenler üzdü. Yazık ki enaniyet diyenler de diktatör diyenler de aynı çizgide buluştu, aynı şeye hizmet etti: “ERDOĞAN GİTSİN”. İşte acı olan buydu.

Allah bir millet için belli zaman dilimlerinde kulları için lütuflar gönderir. İşte Recep Tayyip Erdoğan’da o lütuflarındandı, yazık ki kimileri bunu anlamadı.

Erdoğan bize fazla geldi, çünkü bizler hep aşağılanmaya hor görülmeye dışlanmaya alışmıştık.

Kıymetini bilemedik Rabbim seni korusun ERDOĞAN.

Not; Bu yazı 2013 yılında  yazılmış  ve daha önce yayınlanmıştır...

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA