Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 13-02-2016 08:00

Korkma Aşka Aşık Ol..

Kalemini esirgemeyen, yazmada korkaklık, cimrilik göstermeyenler tebriği hak ediyor.
Kalemimi esirgemeyen, kelimelerime duygularımı giydiren biriyim ve bununla mutluluk duymaktayım.
Kimi zaman yaşanmışlıkları, kimi zaman da yaşanmamışlıkları yazarım.
Aşkı yazmak için aşk yaşamak gerekmez her zaman.
Bazen özlemini çektiğin aşkı yazarsın, hayallerinde mutlu bir aşıksın,
Maşuk, sisli bir kış gecesinde uzaktan beliren silik, yüzü seçilmeyen siluet gibi...
An olur aşıksın tüm zerrelerince sahne önündeki oyuncuya, lakin esas aşk yönetmendir sen farkında olmadan.
Beşeri aşk, ilahi aşkın gölgesidir. Nasıl ki gölgeyi görüp dokunamıyorsan, beşeri aşkı hisseder ama doyamazsın.

Aşktan utanılmaz...

Aşk, Allah (c.c)'ın, kullarına büyük bir lütfudur.
Esasında insanın mayası aşk, sevgidir.

Adem Aleyhisselam'ı yaratan Allah, hemen akabinde Hz. Havva'yı yaratmış ve gönül neşesi kılmıştır. Yani aşık ve maşuk haline büründürmüştür onları.
Tarihe baktığımızda nice aşık-maşuk görürüz. Aşk üzerine ciltler dolusu yazılar görürüz.
Bir insanın, bir kadının en güzel dönemleri; aşk yaşadığı dönemleridir.
Aşk yaşamadan aşk, ayrılık acısını yaşamadan sabrı öğrenemezsiniz. Acıya ve ıstıraba katlanmanın yolu aşk yaşayıp hasret çekmekten geçer...

AŞK: Sabırdır.
AŞK:Fedakarlıktır.
AŞK:Başkasını kendine tercih etmedir.
AŞK:İkide Bir'leşmedir.
AŞK:Bedende baş gibidir.
AŞK:Sudur, nefestir...

Aşktan utanılmaz! Aşktan korkulmaz! Aşktan korkanlar, aştan utananlar; aşka sadece cinsel manada bakanlardır. Aşk temalı paylaşımlar yaptı diye insanları eleştirmek; cahillik, dar kafalılıktır. Bu düşünceye sahip insanlar ancak kapalı bir çevrede ayıplarla geçirilen çocukluğunun bilinçaltını yaşamaktalar. Aşk yazılarından çekinenler "El alem ne der?" telaşıyla ergenlik geçirenlerdir.
.
Korkma, aşkı yaz; paylaş. Bırak el alemi, duygularına gem vurma.

Yaz yazabildiğin kadar.

Sevgiyi yaz ki ölü gönüller sözlerinde hayat bulsun. Yaz ki haset değil sevgiler yol bulsun dar ufukların perdelenmiş zifirisinde.

Yaz!

İster Leylavâri yaz, ister Yunusvâri. Kapatma yerin yedine kök salacak aşka dair düşüncelerini. Bırak, aksın düşüncelerin, yürekten yüreğe yol bulsun. Kapatma kapılar ardına ürkekçe aşk cümlelerini. Korkma, aşka aşık ol.

Aşka dair ne varsa sök, sızsın hayat veren aşk nehrinin berrak suları kaleminden 

Kalemin suya hasret çorak topraklar misali vuslata ersin ...

türkiyetimes

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA