Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 22-10-2021 09:13

Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur...

Ilk çift Hz Havva ve Hz Adem as dir. Hikayeyi bilmeyenimiz yok. Ilk çiftin evlilik ritüeli nasıldı bilemiyoruz.

Fakat tarihe iz bırakmış pek cok evlilik var. Elbette evlilik huzur ve mutluluk verdiği sürece cok kıymetlidir. Gel gelelim evliliklerde kavga gürültü, fiziki şiddet psikolojik şiddet yasandığı evlilikler yaradan çok zarar vermektedir.

Örnek ;

Psikopat, saplantılı, işlevsiz, ahmak, cimri, bencil insanlarla ömür geçmez .
Dünyaya bir kez geliyorsunuz ve asla mutluluğunuzdan ödün vermeyin.
Sizin hayatınız kimsenin tekelinde degildir.
Acıları, yaşayan sizsiniz.
Hayatınız hakkında kimseye söz hakkı vermeyin.
Tavsiye isteyin ama kesinlikle kalbinizi dinleyin.
Çocuklarınızın mutluluğunu istiyorsanız 
Önce siz mutlu olmalısınız.
Kimse için yaşamayın
Hesap vereceginiz tek merci Allahtır.
Ayrılmak boşanmak haram degildir. Evlilik kutsal değil, evlilik eşlerin birbinde  huzur, sukunet bulma ve neslin devamı için bir ritüeldir. 
Boşanmanın yasak olduğu  tek mezhep hıristiyan katoliklerdir.

Ailede huzuruzluk başgöstermiş, kronikleşmişse kararınızı verin ve yeni bir sayfa açın.

Unutmayın bazen hayatın altı üstünden daha huzurludur.
Ne evlilik bir başarıdır ne de boşanmak bir kusurdur.
Size dini saikle gelenlere asrı saadetteki örnekleri verin.
Peygamberin eşi hz Zeynep eşinden boşanmış ve peygamberle evlenmiştir.
Hz Zeynep mutsuzdu...
Hz Hatice üç  kez evlenmiştir.
Peygamber sav üçüncü eşiydi.
Peygamberin iki kızı boşanıp hz Osman ile evlenmiştir.
İslam insan mutluluğunu hedef almıştır.
Kurallar çercevesi geniştir.
Helal dairesi keyfe kafidir.
Unutmayın sizden başka bir tane daha yok.

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA