Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 03-12-2020 11:00

Doğal Afetleri Doğru Anlamak....

Üzücü İzmir depremi sonrası din şovmenleri yine piyasaya çıktı.

Her afet sonrası olduğu gibi yine suçlamalar, 

Hedef gosterneler ötekileştirmeler ...

Öyle bir pervasızlık varlık gösteriyor ki zannedeceksin Allah sadece onların Allah'ı peygamber sadece onların peygamberi ve din sadece onların dini!.

Unuttukları yada cahilliklerinden farkında olamadıkları şey Allahın (CC) sadece onların yaratıcısı olmadığıdır.

Haykırarak sormak istiyorum tüm bu cahil kafalara! Namaz kılmanız, sakal uzatmanız başörtü takmanızın sizi digerlerinden daha üstün kıldığını mı zannediyor sunuz?

Siz sadece bir kaç farzı-sünneti fazladan eda ediyorsunuz diye melekleşip Allah'ın öz kulları olduğunuzu mu sanıyorsunuz?
Hayır hiçbir üstünlüğünüz yok!

"Öteki" dediklerin yardımseverlikleriyle, kul hakkına girmemenle seninle başabaştır. Ve belki de senden da öndedir.

O da farz o da ibadet.

Bu aymazlık, bu ötekileştirme kabul edilemez. Siz namaz kılıyorsunuz diye cennete gitmeyeceksiniz. Allah'ın rahmeti olmazsa siz bir hiçsiniz, bunu o kalın kafanıza sokun!

Fay hattını zinaya bağlayan düşünce bana ortaçağ zihniyetini hatırlatıyor.

Orta çağda kilise bazı kadınları cadı diye dışlayıp yakardı.

Deprem vb.gibi afetler bugün olan durumlar değildir.

Dünya kurulduğundan beri varolan hareketlerdir.

Benim en komiğime giden şey nedir biliyor musunuz? İki farzı fazla yerine getirdiği için kendini garantide zanneden müslümanların halidir. Ey müslüman, ey insan! Allah bu farzları

Senin o dağ kadar egonu rendelemek için seni kalıba sokmak için emretmiştir.

Kemale er insana hoşgörü, sevgi ile yaklaş diye.

Başkalarını suçlayıp kendini üstün gör diye değil.

Kaldı ki Allah tüm mahlukatın yaratıcısıdır, Rabbidir. Allah'ın RAHMAN ismini bir kenara bırakıp haşa Allah adına hüküm veremezsin! Sen kimsin ki!

İlmin, dinin tasavvufun kaynağında doğup büyüdüm , ailem ilim erbabı samimi müminler. 

 Babam, dedem, dedemin dedesi ta Hz Hüseyin ceddime kadar sürer bu, ben kimseden bugünkü cahil, depremi ve afetleri insanların fiillerine bağladıklarını görmedim. Şunu gördüm babamdan, bir musibet afet olduğu zaman ellerini kaldırır tüm insanlık için dua ederdi.

İslam'ı kendi dar düşüncelerine uydurmaya çalışan cahiller bilmelidir ki; Allah günaha göre bela verseydi, bu ilk önce zalime, kul hakkına girene olurdu. (Allahu a'alem)

İslam; Kelime-i tevhidi dil ve kalben söyleyen tüm insanların dinidir.

Çekin o cahil dillerinizi inine! insanları dinden uzaklaştırmayın, soğutmayın! Din sizin tekelinizde değildir. Haddinizi bilin!

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA