İbrahim Eser
İbrahim Eser
Giriş Tarihi : 08-09-2020 17:46
Güncelleme : 09-09-2020 05:54

Feminizm İlletine Karşı…

Feminizm, kökeni Latinceden gelen femina kelimesinden türemiştir. Femina, Latince'de "kadın" demektir. Bu kelimeden türeyen feminizm kavramı, sözde kadın erkek eşitliğini ve toplumsal gruplar arasındaki farklılıkların yok edilmesini savunur.

Feminizmin temeli, "kadın özgürlüğü"ne dayanır. Feminizm, cinsiyetle ilişkisi olan unsurları araştırır ve analiz eder. Amacının ise cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak, genel kadın sorunlarını araştırmak ve çözmek olduğu iddia edilir.

Ancak genel itibarla Feminizm, toplumca kanıksandığı gibi kadını erkekle yarıştırır ve sanki toplumda erkek düşmanlığını artırmak gibi bir çaba içerisindedir.

Feminizm’in etkisi ile:

Erkekleri yerden yere vuran kadınlar,

Hiçbir erkeğe güvenmiyorum diyen kadınlar,

Eşime, kardeşime, babama bile güvenmiyorum diyen kadınlar,

En iyi erkek tuvalette ölsün diyen kadınlar,

Erkeklerden adam olmaz, diyen kadınlar,

Erkek milleti pisliktir diyecek kadar ileri boyuta giden kadınlar,

Erkek kadın farkı açısından seslenmek istemem, ama marifet doğru ve uygun olanı, doğru yerde, doğru zamanda, doğru anlamda ve doğru bir biçimde söylemektir, ilkesinden yola çıkarak soruyorum.

Peki, ey kadınlar! Beğenmediğiniz, yerden yere vurduğunuz, bütün bu kötülüklerin baş müsebbimi olarak görüp ilan ettiğiniz, bu kanı bozuk dediğiniz erkekleri kim doğurdu, kim büyüttü, kim besledi, kim eğitti, kim bu hale getirdi?

Şiddeti uygulayan erkeğe şiddeti kim öğretti, aldatan erkek kiminle aldattı, küfür eden, hakaret eden, zulüm eden erkeğe tüm bunları kim öğretti?

Erkeklerin hemen hemen çoğu yani, yüzde yetmiş, sekseni aldatıyor diye eleştiriyorsunuz, peki erkekler kiminle aldatıyor, başka bir cins mı var?

Biraz düşünelim, Nasrettin Hoca'nın hırsızın hiç mi suçu yok? Dediği pencereden bakıp, konuyu objektif bir biçimde idrak etme adına derinlemesine idreleleyelim, biraz daha derin tefekkür...

Rabbim, gerçeklerin idrakine erme bilincine, feraset, basiret, akıl, fikir ve izan sahibi olmayı nasip eylesin inşaAllah.

Vesselam.

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA