Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 07-09-2020 08:43

Siyasetin Vefasızlığı

"Mal da yalan mülk de yalan var biraz da sen oyalan" demiş hak dostu Yunus Emre Hazretleri.

Bir arkadaşın mesajıyla haberdar olduğum vefat haberi derinden sarstı.
Ömür; göz kırpımlık bir zaman dilimidir. Nitekim ayeti kerime şöyle buyuruyor: Allah; "Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?" diye sorar.

"Bir gün veya günün bir bölümü kadar kaldık; işte, saymakla görevli olanlara sor" derler.

Allah buyurur: "Pek kısa bir süre kaldınız; keşke bunu (dünyada iken) bilmiş olsaydınız"

Elbette her varlığın, her mahlukun bir yaşam süresi var ve zamanı geldiğinde bu süre sona erer.

Yıllar öncesinden sosyal medya üzerinden tanışıp zaman zaman telefon üzerinden görüşüp fikri konuşmalar yaptığım cesur ve mert hanım Canan Aydın hayatını kaybetti. Vakti gelmiş hak vaki olmuştur. Sırası gelen gider. Lakin beni Canan Aydın'a yapılan vefasızlık daha da üzdü.

Canan Ak parti ve Cumhurbaşkanı’nı samimi yüreğiyle her platformda savunurdu. Hani o dava dedikleri "sakızın" samimi erlerinden biriydi.

Öyle yiyici, menfaatperest olanlarından değil.

Ama gel gör ki vefasızlık onu sessiz sedasız yolcu etti.

Sahi neydi vefa?

Bir semt adı mı?

Hiç kuşkusuz vefanın ne manaya geldiğini hepiniz bilirsiniz.

İşte tam da bu vefasızlık Canan'a yapıldı. Sosyal medya üzerinden şöyle bir baktım, inceledim ne bir Ak Partili ne de partinin resmi hesapları bir cümlelik rahmet dilememişler.

İnsan sormadan edemiyor sahi vefa yoksa nedir dava?

Dahası vefat haberini, rahmet dileklerini kendisiyle zıt fikirli dostları duyurup duasını yapmıştır.

Sevgili okuyucularım menfaat ve samimiyetsizliğin olduğu yerde vefa olmaz. Seçimlerimiz bizi biz yapandır.

Canan Aydın a tekraren Allahtan rahmet, ailesine sabırlar dilerim

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA