Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 05-08-2020 13:48

İslamın Canına Okudular..

İslam bu değil!
İslam siyah çarşafı farz kılmamıştır.
Siyah renk giysi Yahudi geleneğidir.

Dış kıyafet diye bir örtü var. Bu çarşaf da olabilir ferace de, pelerin de...
Amaç örtünmek, vücut hattını kapatmaktır. Deniz kenarında genelde erkekler yüzer, kapalı eşleri, uzaktan izler. Tıpkı bu karede olduğu gibi.

Deniz kenarındaki bu kare bir kadın olarak beni incitti.
Tesettür, suya, denize engel değildir. Giy bir geniş, ince tulum, yüz! Diğer taraftan sahile ya da plaja gidip zaten mahrem yerleri açık olan sürüyle insanı görüyorsun. Erkeği de var, kadını da...

Kalabalık değilse böyle kenarda durmanın anlamı yok.
İslam insanın mutluluğunu hedefler, erkeğin mutluluğunu değil. Yazık ki gelenek görenek din haline gelmiştir. Erkekler İslamı kendine uydurup kadına öyle dayatmaktalar.

Örneğin dininen bir bağı kalmamış sözde dindar eski eş, kendi ihtiras ve egoları uğruna hiçbir hakkı kalmamış (eski eşe) kadına, eziyet edip mahkemede yıllarca süründürmektedir. Yine dinde yeri olmayan, sözde dindar kadın da aynı hezeyan içinde erkeği süründürme uğruna yıllarca mahkeme yoluyla eziyet verme gayretindedir. Üstüne üstlük hakkı olmayan dinen haram olan süresiz nafakayı yiyerek... Halbuki bir kadın dinen boşanmışsa eski eşi üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Yabancı bir erkek haline gelir.

Evlilik dinen ve örfen bitmiştir.
Dini kendine uyduran "Müslüman" kendi kurallarını topluma din diye dayatma peşindedir.
Devletin malvarlığını ganimet,

Akraba kayırmayı Sılai Rahim,
Lüks, şatafat ve israfa Cömertlik adı altında kılıflar bularak İslamı heva ve heveslerine uydurdular. Tüm İslam toplumlarında İslamın canına okudular.

İslam neydi sahi?
İslam Güzel Ahlaktı.
Güzel olan her şeyi yok edip bir kılıf bularak bataklığa çevirdiler "İslam adına"


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, okyanus, açık hava, doğa ve su

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Unutmayın uzaya gitmemiz için önce doymamız gerekir.... Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA