Nevzat ÖZKAYA
Nevzat ÖZKAYA
Giriş Tarihi : 27-02-2020 22:23

Rüyada ekmek paylaşmanın hikmeti...

Geçen hafta iki kişi ile görüşme yapmıştım.

Birincisi ile görüşmem çok güzel geçmişti. Ayrılırken mutlu ayrılmıştım.

İkinci şahısla görüşmem ise çok kötü geçmişti. Bu kişi çok bunaltmıştı beni. Ve o gün çok kötü bir ruh halini almıştım. Allah'a havale ettim O'nu.

Rabbim sen büyüksün ve bu şahıstan hak etmediğim bir davranışla karşılaştım. Ben hüznümü ve kederimi ancak sana havale ediyorum dedim.

Gece bir rüya gördüm.

Çok sevdiğim bir dostumla ekmek paylaşıyoruz. Ama bu ne mutluluk. Çok neşeliyiz. Öyle güzel bir ruh hali.

Bugün dostumu aradım, rüyamı anlattım. Güzel bir sohbet ettik. İnfaktan, paylaşımlardan bahsettik. Evet yine mutluyduk, hamd olsun Rabbimize.

Bu arada rüya yorumlarına bakayım dedim bir daha mutlu oldum.

İşte rüyada ekmek paylaşmanın hikmeti...

Rüyada ekmek paylaşmak sorunlarının çözümü için yeni yollar arayacağına, çok büyük mutluluklar ve sevinçler yaşanacağına, aile hayatına yakın bir zaman içinde çok büyük bereket ve bolluğun geleceğine, tabiri caizse insanların gözünde büyüdükçe büyüyeceğine, kendisine verilen fırsatları çok iyi bir şekilde kullanarak işlerinde daha büyük çalışmalar ortaya koyacağına, sorunlarından ve dertlerinden kurtulacağına, kısmetlerinin bollaşacağına, paranın ve makamının artacağına, iş hayatında çok üst mevkilerde yer alacağına tabir olunur, deniyor.

Rabbim tekraren sana şükürler olsun.

Bana hak etmediğim ithamları yapan şahısa ne demeli...

Yaptığı yanına kâr mı kalır sanıyor?

Evet, onu da Allah'a havale etmeli...

Sen, bilmem kim, Allah’la baş başa kal.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Nevzat ÖZKAYA

Nevzat ÖZKAYA

DİĞER YAZILARI İşte en güzel reçete… Siyasal iletişimde beden dili Örgütlerde Duygusal Sermaye Umutlar yeniden filizlendi... Bu Ramazan hüzünle geldi... Türkiye’de Devletin Çalışma İlişkileri İdeoloji- 2- “Türkiye’de Devletin Çalışma İlişkileri İdeoloji -1- Bir söz ola yüreğimize ve dokuna ‘Aile, Toplum ve Devlet’sempozyumu İşte Yeni Yaşam Tarzımız... Okumak Farkındalıktır... Okulların hali içler acısı… değil mi? Okullarda öğrenciler mağdur ediliyor! İslamın şartı beş ise altıncısı haddini bilmektir.. İnsan alışır(mış)... Tarihi Güne Şahitlik Etmek... Halka inanların sesi daha gür olmalı... O’na aitiz ve O’na döneceğiz. Acı hep Müslüman coğrafyada Ulus aşırı işgalcilerin “Kurtarma” gösterisi... İyi ki Her Şey Geçici “Gün”e şahit olmak... Sevdiklerinizi zehirlemeyin... Bir dava adamı: İlhan Akıncı Batı’nın gerçek yüzü Hamd-ü sena… O’nu an(la)mak… Soğuk havada sıcak tebessümler... Şehirli olmak, inşa olmaktır Baharla başlayan sıcak günler... Şehr-i Güzide… Malatya Kütüphaneleri nasıl seveceğiz? Çocuklar nazlıdır… Güncemde susuşun var İstanbul hüner pazarı Geride bırakılan bir gün “Muhabbet” olsun İstikametimiz... Bir dostun ardından… Soğuk, içimizi ısıtsın Şehrin temiz nefesi Kitap müzayedesi... Bir İstanbul valisi vardı Kendimiz nasıl bir "dost"uz? Kutsal Yolculuğu Yaşamak Bâb-ı Şefkat 119 yaşında Teyzelerimizin, annelerimizin ve anne adaylarımızın “her” günü kutlu olsun Sahafçılık artık “net”te Kardeş olduğumuzun farkına varmak… Yoğun bir Cumartesini geride bırakırken… Yolunuz da bahtınız da açık olsun Bağlanacaksın... Mutlu mu olmak istiyoruz? En anlamlı dil “ŞÜHEDA”nın dili Ramazan, İnsan hayatında muhteşem bir manzume Söylenti mi? Koskoca bir gerçek! Taksim ve ötekiler... Kur’an’da aşk var mı? Dostlarım, anneciğim için bir dua… 10 Haziran’daki Bursluluk sınavında yanlış soru var Kim olmak değil, kendin olacaksın öncelikle… Güneşe seslenmek Üstad Abdurrahim Karakoç hakka yürüdü... İnsanları bağımlılığa özendirmek insanlık suçudur! Affetmekten utanmayın Rızık korkusu mu? Allah var… Ak Parti… Babuşçu… Fatih Altaylı… “Yanılmışım.” Canım dediklerime, canımdan can verdiklerime… bana elini ver Rabbimiz! Yalvarıyoruz, yakarıyoruz, Affet! Daha özgür dünya için faşist zihniyetin izi silinsin Dillerde Fetih, “dîl”lerde Fatih Çizginin Ustası TDED’de… Anne yardan kurtaran bir yârdır İtirazım var Senden yine sana şikâyetle adalet istiyorum Ben Leylama gidiyorum çekil önümden Leyla Bir duayen daha gözlerini yumdu Akıl bazen başa bela olur Friedrich W. Nietzsche diye bir adam yaşamış, “farzedelim.” İnsanlar birbirlerini öldürsün ve “kan tüccarları” ceplerini doldursun(!)
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA