Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 15-02-2020 10:46

Çevreniz İçinizdir

Çevrenizde ruhunuzu zehirleyen kaç kişi var?

Bunlardan her taraf çokça buluyor.

Hepimizin çevresinde bir kaç kişi muhakkak vardır. Bu insanların enerjisi zehir katkılıdır. Çevrenizde sizi sevdikleri için değil, nefret ettikleri için bulunurlar.

Tek amaçları sizi MUTSUZ etmek, ayarlarınızla oynamaktır. Her nerde bulunuyorsanız bulunduğunuz mekanı size zehir etmektir.

Enerjinize katran çalmaktır amaçları. Böyle insanların asla size ulaşmalarına, negatif sinyal göndermelerine izin vermeyin.
Tüm çakralarınızı bu insanlara kapatın.

Çevrenizden uzaklaştırdıktan sonra, zehir saçan bu insanlardan bahsedilmesine izin vermeyin. Mutlu bir yaşam pozitif insanlarla sağlanır.

Kin, nefret, öfke yaşamı kısaltır.

Temelde hastalıkların sebebi düşünce ve mideden geçmektedir. Ya beslenme ya da duygular yönüyle hastalıklar kişiyi bulur.
Karamsar düşünce, öfke, kin, nefret hastalıkların davet edicisidir.

Üzüntü elbette hayatımızda var olacaktır.

Nitekim peygamber efendimizin (s.a.v) de buyurduğu gibi "kalp hüzünlenir, göz yaşarır."

Allah Resulü öfkeden, kinden uzak durmamızı, öfkenin doğru yerde kullanılmasını buyurmuştur. Öfke ancak mazlumu, yetimi, garibanı korumak için kullanıldığında yerini bulur. Aksi halde içte bir volkan gibi kabarıp infilak eder.

Her nerede, kimlerle mutluysanız, orası evinizdir. Bilinçaltı tıpkı canlı kanlı bir insan gibidir.

Mutluluğu da bilir nefret ve öfkeyi de kaydeder. Mantık kalbe muhaliftir çoğunlukla. Her hangi bir işinizde mantık kalple çatışıyorsa kalbin kararına kulak verin.

Zira akıl yanılabilir sezgiler, kalp yanılmaz.

Bırakın tabuları, evrensel değerler taşıyorsanız sizden kimseye zarar gelmez. Kendi mutluluğunuzu seçin. Unutmayın mutluluk için helal dairesi geniştir.

Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki insanların ölüm anında yaşadıkları pişmanlıklar yaptıkları için değil, yapamadıkları, ıskaladığı mutluluklar içindir.

Huzur ve mutluluk saçan insanların bizlerle ve sizlerle  olması temennilerimle…

Sevgi, Saygı ve selamlar sizler için olsun.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA