Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 03-07-2018 09:12

Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış.

Eskiden müthiş bir güven vardı. Bizler kapı önünde, mahallede güven içinde oynayan mutlu çocuklardık. Gece dahi bir mahalleden diğerine giderdik.

Tek korkumuz köpeklerdi.
Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış.
#eylul
#leyla 
Son günlerde çocuk kaçırılma hadiseleri arttı tepkiler çığ gibi büyüdü. İdam talebi yoğun bir şekilde toplumda dillendirilmeye başlandı.

Kaybolmuş Eylül adındaki küçük talihsiz kızımız önceki gün tecavüz edilip katledilmiş olarak bulundu.

Üzülmek, lanetlemek yetersiz kalıyor. İçimiz yanıyor toplum olarak.
Bu gün de haftalar önce kaybolan Leyla kızımızın cansız bedeni köyün yakınlarında ölü olarak bulundu.

Halbuki ölü olarak bulunan yer defalarca aranmıştı. Katil kim bilinmiyor henüz neden yaptığı derdi nedir bir melekten hangi cani ruhlu insan ne istedi bilemiyoruz.
Ben bu satırları yazamaya başlamadan önce bir erkek çocuğunun daha kaybolduğu haberi düştü internete.

Haklı olarak toplumsa öfke patlaması yaşanıyor ve bir ağızdan idam isteniyor.

Evet ben de idam diyorum sapıklara katillere... Peki idam çözüm mü? Batağı kurutmadan sivrisinekleri öldürmek ne kadar problemi çözer?
Peki toplumun bu hale gelmesinde Medyanın, tvlerin dizilerin filmlerin hiç mi etkisi yok?

Bunu önce kendimize soralım.
Toplum ahlaki erozyona uğradı erdemler bir bir yok oluyor.
Eskiden ayıp diye bir şey vardı.

Toplum kurallarına aykırı bir davranışta bulunduğumuz zaman ayıp derdi annelerimiz nenelerimiz.

Okuması yazması olmasa da bir çok şeyler bilmese de en azından çocukları yaptığı şeyin yanlış olduğunu anlatmaya çalışırdı eli kınalı, başı fesli, elbisesi belden pileli nenelerimiz.
Erkek çocuğuna da kız çocuğuna da kendince edep ve hayayı öğretip örnek olurlardı.

Peki şimdi ne değişen nedir?
Değişen çok şey var ahlak erozyonu yaşıyor gençler yaşlılar.

Yukarıda da belirttim, medya ve tvler adeta kanalizasyon. Diziler filmler sanattan yoksun çarpık erkek kadın ilişkisi üzerine kurulu.

Soruyorum sizlere bu kültürün esiri olan anneler çocuklarına ne verebilir?

Değerli okuyucularım erkeği doğuran da kadın terbiye eden de kadındır. Eğer anne çocuğuna güzel ahlakı öğretip örnek olmazsa idam çare olmaz. Çözüm eski tertemiz erdemlerimizi Anadolu ahlakını çocuklara gençlere yeniden aşılamaktır. Bunu tv ler aracılığıyla diziler filmler aracılığıyla yapmalıyız.

Başta kültür bakanlığı ve stk lar devamında aklı selim herkes elinden ne geliyorsa sanatsal etkinlikler programlar organize edip toplumu eğitmeli. 

Çünkü sorun ahlaki erozyon yaşayan toplumu ıslah etmekle hallolunur.
Ayrıca sapıklara canilere verilecek ceza hadım olmalı zira hadım idamdan daha çok caydırıcılık arz etmektedir. İdam bazı problemleri beraber getirir. Şöyleki; İftira boyutunu hesaba katmalı, ayrıca da yanlış kişi de idama çarptırılma cezası olabilir o zaman da geri dönüşü olmayan hatalara yol açarız. Onun için ben bu sapık karakterli insanların hadım edilmesinin daha önemli olduğuna inanıyorum.

Vesselam…

NELER SÖYLENDİ?
@
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Erkekler İnsan Değil Mi? Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA