Zeynep Haşemi
Zeynep Haşemi
Giriş Tarihi : 06-03-2018 22:11

Erkekler İnsan Değil Mi?

Sema Maraşlı "Erkekler de insan sayılsın başlıklı "Ajitasyon yazısı ile yine türbine oynuyor. 

Kadın ve erkek rakip değiller birbirinin tamamlayıcısıdır.
Erkeğin güçlü olduğu durumlar var, kadının güçlü olduğu durumlar var.
Erkeklerin alkışını toplamak için bu kadar ölçüsüzce yazmaya neden gerek duyuyor inanın anlayamıyorum.

Nasıl bir psikoloji anlamıyorum.
Azıcık açsa Kuran’ı kerime göz atsa (tabi tefsir biliyorsa)

Mesala Tövbe 71. ayeti okusa “Mü'min erkekler ve mü'min kadınlar birbirlerinin velileridirler. İyiliği emreder, kötülükten sakındırırlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve Allah'a ve Resûlü'ne itaat ederler. İşte Allah'ın kendilerine rahmet edeceği bunlardır. Şüphesiz, Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.”

Yada Nisa 1. ayeti okusa “Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan, ondan da eşini meydana getiren, ikisinden de birçok erkekler ve kadınlar üreten Rabbinize karşı gelmekten sakının” 

Sanırım bazı şeyleri daha iyi anlayacak.

Kadın ve erken konusunda batı kaynaklı kişisel gelişim kitaplarını okumakla toplum bilimci olunmaz.

Önce toplumunu iyi tanımamız lazım.

Yazık ki bu yazıları erkekler bodoslama alkışlıyor. Farkında değiller ki aslında bu tür yazılar erkekleri de rencide etmektedir.
Sema Maraşlı, şunu iyi bilmeli, ne erkek ustun bir cinsiyet ne de kadın ...
Allah erkeği ve kadını birbirine örtü kılmış, birbirini tamamlayıcı olarak yaratmıştır.

Reklam uğruna erkekleri ve kadınları aşağılamanın gereği var mı?
Allah şifa versin. Gündem olma ve daha fazla kitap satma hırsı insanları perişan etmiş durumda.

Oysa yazar ölçülü olmak zorunda.
Ölçüsüzce fütursuzca yazıp ortaya kitap diye yanlış düşünceler atmak toplumu zehirler.

Bugün belki bazı insanların egosunu tatmin edebilir bu yazılar. Ama yarın öbür gün bunun fazlasıyla zararı olur.
Erkek- kadın horoz dövüşü elemanları değil birer kişiliktir.

Allahu teala İnsanı Ahseni takvim suretinde yarattığını buyuruyor. Erkeği demiyor ya da kadını demiyor.

İnsanı yanı kadın ve erkeği en güzel surette yarattım diyor.

Son sözüm beylere: Ey Erkekler Sema Maraşlı’nın sözlerine değil Allahın sözlerine kulak verin.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Ahmet Nihat 4 yıl önce
Sayın yazar sizin yazınız üzerine Sema MARAŞLI'nın yazısını okudum. size tavsiyem o yazıyı tekrar okumanız, özet olarak batının kanunları ile aile ve toplumun nasıl bozulduğunu anlatmış.
Mahmut Ak 4 yıl önce
Bu yazı Sema Maraşlı ya cevap olarak yazılmış ama bence çokta cevap olmamış Bu yazıda daha çok Kuran'da erkek kadın ilişkisi teorik olarak yazılmış Yazıda Sema Maraşlı nin hiç mi Kur'an okumadığı ifade edilmiş ama sanıyorum Sema Maraşlının yazısı anlaşılamamış Sema Maraşlı o yazıda toplumda var olan algidan ve problemden hareketle durum tespiti yapıyor Maraşlı nin yazısı birçok açıdan eleştirilebilir fakat bu yazı bu bu eleştirilecek noktalara deginmemiş bence selam ve dua ile
Zeynep Haşemi

Zeynep Haşemi

DİĞER YAZILARI Unutmayın uzaya gitmemiz için önce doymamız gerekir.... Tut Bizi Eyy Oruç!... Ahlak olmadan din olmaz. Ahlaksızlık her çürümenin başıdır. Din Satanlar! Diğer Bir Tabirle 'Dini olduğu için Ahlâka ihtiyaç duymayanlar' Ne Evlilikler Başarıdır Ne De Boşanmalar Kusur... Kuyruğu Kesik Tilkiler... Aldanma bize miras kaldı 'Adem'den... Filistinli Kadının Çağrısı: İnsanlık, İslam Dünyası, Filistin, Kudüs Mescid-i Aksa Sizi Bekliyor. Allah Resulü Örnekliğinde Bayramların Mesajı.... Dede Mirası Evliliğe İslami, Boşanmaya Katolik Mantıkla Bakıyoruz... Kirli Bohça Geçmişimiz ve Örnek Kadınlar... İnsanın Ruhundaki Yılanlık... Şahmeran Bir Anadolu Efsanesi... Doğal Afetleri Doğru Anlamak.... Bahanelere Bahane Üretmeyin Hanımlar Siyasetin Vefasızlığı İslamın Canına Okudular.. Çocuklarımız Aynalarımızdır.. Üslubunuz Kimliğinizdir Çevreniz İçinizdir Erdemsizlik Diz Boyu Şehid Muhammed Mursi'nin Yalnızlığı İzmir Notları, İzmir Gavur Değildir Hırs, Fabrika Ayarlarını Bozar İnsanın. Haddimizi Bilmiyoruz Bir Çobanın Öğrettikleri, Başımın Tacısın Çobanım Yerli ve Milli Tarım Zamanı... Kötülüğe karşı İyilik Meşalesi.. Ve büyüdük anladık ki tehlikeli olan köpekler değil insanlarmış. Tecessüs Nedir Bilir Misiniz? Ebu Salah Ve Müslümanların Acizliği Toplum Güvensiz İnandığın Allah; Sanalında Allah’ı Ey Kul Haddini Bil Şarkıcı Hadise Başkaldırdı. Popüler Kültür Ve Esaret Sosyal Medya Ve Aldatılmışlık... Eğitim Gönül Ve Sevgi İşidir. Edepsiz Anne, Edepsiz Çocuk Büyütür.. Eğitim Sorunu Üzerine Cihadı Doğru Anlamak…. Ölüler Diyarı Huzur Diyarıdır… Ramazan Ve Mağfiret Çocuk Eğitimi Ve Terbiyesi... Haddini Bil Dindar… Namazsız İslam olmaz, Alçalırken Yükselmenin Adıdır Namaz. Eşler Eşya Değildir... Aptallar Bahane Üretir… Malt İçeceği Masum Değildir... Sen Hiç Öldün Mü? Din Adamına yada Din Kadınına Çerçeve Çizmek Erdoğan; Mücadeleci Şefkatli Halk Adamı Erdemli Bir Toplum Nasıl Oluşur? Ramazan, Ruhun ve Bedenin Arınma Ayıdır Semud Kavmi Ve Bizim Mütekebbirler Kibir... Hayır vallahi hayır! Adil Olmadıkça Ibadetleriniz Sizi kurtarmayacak ! Durmak da felaket, durmadan koşmak da... Dindar Fotomodeller Instagram’da… Kadın Şeytan mıdır? Kadın Severse Korkma Aşka Aşık Ol.. Bir pazar günü… Tarih 24 Ocak. Siyasetin Karanlığından Edebiyatın Aydınlığına. Rahmet ve Aşk... Kadını Dövün Deşarj Olun
Advert
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA