Ümmiye Yılmaz
Ümmiye Yılmaz
Giriş Tarihi : 25-01-2018 16:03

Gerçek Vatanseverler…

Kızılelma geriye dönmemek üzere vatan aşkıyla şehadete yürüyenlerin öyküsüdür. Son zamanlarda ne olduğu ne olmadığı konusunda sayısız yorum yapılan ve gündeme oturan bu olgu esasen vatan sevgisini anlatmanın özü sayılmaktadır.

Vatan nedir? Vatan sevgisi nedir? Bu konuyla ilgili yazı yazmak bu kadar hainin içerisinde ütopya sayılabilir elbet. Lakin biz görevimizi yapacağız ki ak ile karanın ayrımı daha iyi görülebilsin diyenlerdeniz.

Sosyal medyadaki belli bir kesim konuyla ilgili en ufak bir paylaşım yapmaya çekinirken sıcak yataklarında yatarak ahkâm kesen ve savaşa hayır naraları atan bir kesimde yeniden düşmanlıklarını arsızca beyan ettiler.

Sözde sanatçı geçinen 170 kişi utanmadan meclise dilekçe vererek Türk askerini durdurun mesajı verirken bir oğlum askerde diğerini de alın diyen anaların gözyaşları Afrin ve Zeytindalı operasyonuna damgasını vurdu.

Evine roket düşen teyzem önemli değil vatan sağ olsun derken, Mehmetçiğim şehit düşüp tabutla kapısının önüne konurken, yaşına rağmen bizi de cepheye alın diye dilekçe veren dedelerimiz varken bizim sırtımız yere gelmez bu biline.

 Sinsice pusuya yatmış ve bu milletin ayaklar altına düşmesini isteyen sözde vatansever geçinenler ise kuyruklarını kısmış beklemekteler.

Bazı gereksiz insanların rutubetli nefeslerine karşılık milyonlarca insanın dua seslerini arkasına alarak bu askerlerimiz yola çıktılar. O nedenle hiç boşuna beklemesinler ki bu aziz milletin ayağı taşa değmez. O nedenle içi boş şişirmelere de artık bu halk gelmez.

Biz Afrin harekâtıyla aslında kim vatansever kim değil buna gayet güzel bir şekilde şahitlik etmiş olduk. Sözde vatanseverlerle gerçek vatanseverlerin ayrıldığı yeni bir döneme girmekten de oldukça memnunuz. Tek temennimiz ise bu hainlerle “Şehit olursam devletin vereceği parayla çocuklara okul yaptırın" diyenlerin aynı kimliği taşımaması, aynı ülkede yaşamamasıdır…

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
tempobet