DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-04-2022 06:44

Ukrayna lideri Zelenskiy: Büyük İsrail olmak istiyoruz...

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, savaşın ardından en büyük meselelerinin güvenlik olacağını söyledi.

Ukrayna lideri Zelenskiy: Büyük İsrail olmak istiyoruz...

ABD ve NATO tarafından gaza getirilip Rusya'ya karşı yalnız bırakılan Ukrayna lideri Zelenskiy, siyonizme yarandı.

Haaretz'e demeç veren Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinin savaşın ardından "büyük İsrail" olacağını iddia etti.

Rus saldırısı sona erse bile ülkesinin büyük bir dönüşüm yaşayacağını belirten Zelenskiy "Ukrayna kesinlikle başından beri istediğimiz şeye dönüşmeyecek. Bu imkansız. Tamamıyla liberal ve Avrupalı, böyle bir şey olmayacak. Tüm halkımız bizim büyük bir ordumuz olacak. 'Geleceğin İsviçre'sinden' bahsedemeyiz. Kendine has görünüşe sahip bir 'büyük İsrail'e dönüşeceğiz" dedi.

Gelecek 10 yılda güvenliğin kesinlikle en önemli mesele olacağını söyleyen Zelenski, "Silahlı Kuvvetleri, Ulusal Muhafızları ya da silahlı görevlileri sinemalarda ve süpermarketlerde görevlendirmek durumunda kalırsak şaşırmayalım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Zelenskiy, Rus istilasında Tel Aviv'in tutumunu eleştirmişti. Ukrayna Devlet Başkanı, 20 Mart'ta İsrail Parlamentosu'na video konferans yoluyla bağlanarak yaptığı açıklamada "Neden Rusya'ya karşı yaptırım uygulamıyorsunuz? Bize neden askeri mühimmat göndermiyorsunuz?" demişti.

İşgalci İsrail Başbakanı Naftali Benet'in, Zelenskiy'e Putin'e teslim ol halkını boşuna öldürtme dediği basına sızmıştı.

44 yaşındaki Volodimir Zelenskiy Yahudi bir ailede büyüdü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Şubat'ta verdiği askeri operasyon emriyle başlayan savaşın 43. gününde de devam ediyor..

Hürsedahaber

AdminAdmin