FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 06-08-2023 12:37

Siyonist Rejim Saldırılarında 37 Filistinli Çocuk Şehit Oldu...

Çocukları Koruma Küresel Kampanya Direktörü, 2023'ün başından bu yana Siyonist rejim saldırılarında 37 Filistinli çocuğun şehit düştüğünü bildirdi.

Siyonist Rejim Saldırılarında 37 Filistinli Çocuk Şehit Oldu...

Arap 48'de yer alan habere göre, Çocukları Koruma Küresel Kampanya Direktörü Ayed Ebu Katiş, Filistin radyosuna verdiği röportajda 2023'ün başından bu yana Siyonistlerin Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde 37 çocuğu şehit ettiğini bildirdi.

Bu yılın başından bu yana 37 çocuğun şehit edildiğini belirten Ebu Katiş, İşgalci rejim yetkililerinin, 21'i idari gözaltı olmak üzere 160 çocuğu göz altına aldığını da belirtti. Daha önce benzeri görülmemiş derece artış gösteren Filistinli çocukların öldürülmesi ve tutuklanması eylemlerine dikkat çeken Ebu Katiş, uluslararası toplumun Filistinli çocukları desteklemediğini ve işgalcileri bu suçlardan sorumlu tutmadıklarını ifade etti.

Daha önce Birleşmiş Milletler, 2023'ün başından bu yana Siyonist yerleşimcilerin işgal altındaki topraklarda Filistin vatandaşlarına 591 defa saldırdığını belirtmişti. Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinatörlüğü Ofisi (OCHA) yayınladığı raporda bu saldırılarda iki Filistinlinin şehit olduğunu ve mülklerine büyük zararlar verildiğini de açık bir şekilde belirtmişti.

İrna/Türkçe

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com