DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-10-2022 08:11

Seyyid Abdülmelik, Yemen'de yüzbinlerce Müslüman'nın bir araya geldiği Mevlid Kandili etkinliğinde konuştu...

Hazreti Muhammed (sav)'in dünyaya teşriflerinin yıldönümü münasebetiyle Yemen'in başkenti Sana'da yüzbinlerin katılımıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Seyyid Abdülmelik, Yemen'de yüzbinlerce Müslüman'nın bir araya geldiği Mevlid Kandili etkinliğinde konuştu...

Ensarullah Hareketi'nin Başkent Sana'da organize ettiği kutlamalara katılan yüz binlerce Müslüman Yemenli katıldı.

Yemen Devrimi lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi, Mevlid-i Nebi münasebetiyle bugün yaptığı konuşmada başta Filistin olmak üzere İslam ümmetinin sorunlarına yönelik kararlı duruşunu vurguladı. Saldırganlık devam ettiği sürece mücadeleye devam edilmesi çağrısında bulundu.

Seyyid Abdulmelik el-Husi, insanın ıstırabının gerçek nedeninin, ilahi rehberlik ve öğretilerden sapma olduğunu belirtti. "Bir kişi ilahi değerleri görmezden geldiğinde, kaybeder ve düşmanlarının sömürüsünün kurbanı olur." dedi.

Yemen Devrim lideri, "Tüm zamanların müstekbirleri ve onlarla bağlantılı olanlar ve zamanımızda da Amerika ve İsrail, insanları nurdan karanlığa çıkarmak için çalışmaktadır." ifadelerini kullandı.

Abdulmelik el-Husi ayrıca, tuğyan güçlerinin yanlış inançları yaymak için çalıştıklarına ve yolsuzluk, ahlaksızlık, yasak ilişkiler ve iğrenç eşcinsellik suçunu yaymaya çalıştıklarına dikkat çekti.

Yemen Devrim lideri, müstekbir güçlerin adaleti ortadan kaldırmak, zalimleri güçlendirmek ve zayıflara karşı suç işlemek de dahil olmak üzere adaleti yaşamdan kaldırmaya çalıştıklarını belirterek şunları ekledi:

"Amerikalılar, siyonistler ve onlarla birlikte olanlar insanları aşağılamak ve kontrol etmek için onları köleleştirmeye ve vahşeti benimsemeye çalışıyorlar."

Seyyid Abdülmelik, Batı'nın liderlerini ve Batı toplumlarını, Allah'a ve son Peygamber'e hakaret etmekten, peygamberlere ve Allah'ın Kitabına düşmanlıktan, Kuran'ı yakma ve Allah'ın diniyle savaşmaktan vazgeçmeye çağırdı.  (Hürseda Haber)

 

hürsedahaber

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com