FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 29-03-2022 09:12

Samar Sıbbeh Hanımefendi: Filistin’de Analar Çocuklarını Şehadete Uğurlar...

Filistin’de direniş mücadelesine önemli katkıları bulunan Samar Sıbbeh Hanımefendi, Filistin’deki son durumu, Filistinli kadınların durumunu ve İsrail vahşetini Millî Gazete’ye anlattı.

Samar Sıbbeh Hanımefendi: Filistin’de Analar Çocuklarını Şehadete  Uğurlar...

Siyonist zindanlarında 3 yıl esir kalan Sıbbeh, İsrail’in vahşi bir oluşum olduğunu belirterek, “ Filistin’de kadınlar, esir çocuklarını ziyarete giderler, çocuklarını şehadete uğurlarlar. Kendileri şehit olurlar” dedi.

Terör devleti İsrail, Filistinli mazlumlara yönelik baskı ve işkencelerini korkunç bir boyutta sürdürüyor. Kudüs ve Batı Şeria başta olmaz üzere birçok noktada Müslümanlara zulmeden Siyonist İsrail’in, 3 yıl zindanlarda işkence ettiği Samar Sıbbeh Hanımefendi, Millî Gazete’ye konuştu.

“İSRAİL ZİNDANLARINDA 3 YIL GEÇİRDİM”

İsrail zindanlarında tutuklu kalan Gazzeli Samar Sıbbeh, “Siyonist İsrail zindanlarından özgürlüğüne kavuşmuş bir esirim. İsrail zindanlarında 3 yıl geçirdim. İşgalciler beni vahşice ve zalim bir şekilde tutukladılar ve bu süreçte de hamileydim. Siyonist işgalcilerin idaresindeki bir hastanede kızım Bara’a’yı dünyaya getirdim. Siyonist işgalci bildiğiniz üzere uzun yıllardır Gazze Şeridi’ne ambargo uygulayıp kuşatma altında tutuyor. Siyonist İsrail, Batı Şeria’ya girip orada gençleri ve çocukları öldürüyor. Ayrıca Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya baskınlar düzenleyerek katliamlar yapıyorlar” dedi.

“AKSA’YI ÖZGÜRLEŞTİRMEK ADINA MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Terör devleti İsrail’in Müslümanlara yönelik katliamlarını anlatan Sıbbeh, “Geçen aylarda sizlerin de bildiği ve şahit olduğunuz gibi İsrail, Mescid-i Aksa’da gençlere, çocuklara ve kadınlara ateş açtı ve onlarca kişiyi yaraladı. Sırf orada namaz kıldıkları için böyle bir zulme maruz kaldılar. Kudüs, Filistin’in başkentidir. İşgalci her ne kadar bize saldırsa da biz direnmeye ve gücümüzün son damlasına kadar Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı özgürleştirmek adına mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bugün Siyonist zindanlarında 35 kadın esir bulunmakta”

Filistin’deki kadınların durumuna dair yürek sızlatan ifadeler kullanan Sıbbeh, “Bugün Siyonist zindanlarında 35 kadın esir bulunmakta. 50 kadın murabıtanın Mescid-i Aksa’ya girmeleri yasaklanmış durumda. Yaralanmış kadınlarımız var. Şehit edilmiş kadınlarımız var. Esir olarak zindanlarda tutulan kadınlarımız var. Bu kadınlar şehit analarıdır. Bugün kadınlarımız toplumun bir parçası değil, toplumun ta kendisi olmuştur. Esir çocuklarını ziyarete giderler, çocuklarını şehadete uğurlarlar. Kendileri şehit olurlar. Filistinli kadınların yaşadıkları bunlardır” ifadelerini kullandı.

“İSRAİL VAHŞİ BİR OLUŞUMDUR”

İsrail’in vahşi bir oluşum olduğunu belirten Sıbbeh, “İsrail her ne kadar demokratik bir devlet olduğunu iddia etse de, tam aksine İsrail, vahşi bir oluşumdur. Bütün hak, hukuk ve adaleti yok sayarak ki buna Cenevre kanunları da dahil, hiçbir şekilde bir kanunu uygulamıyor ve yok sayıyor. İsrail, Filistinli kadınları darp ederek, döverek, saçlarından çekerek yerlerde sürüklercesine vahşice bir tutuklama uygulaması uyguluyor. Yetmezmiş gibi bir de kurşunluyorlar. İş burada bitmiyor. Kadınları tutukladıktan sonra zindanlarında her türlü işkence ve zulmü bizlere uyguluyorlar. Filistinli kadınları, Siyonist İsrail’in bu zulmüne karşı koruyacak hiçbir kanun ve hukuk yoktur. Bize düşen ise sabır, sebat ederek, dik durarak ve gücümüzün son zerresine kadar direnerek kendi hukukumuzu oluşturmaktır” şeklinde konuştu.

Milli Gazete/ Çeviri Muhammed Özdemir
AdminAdmin