GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 23:15

Müslüman Kardeşler'in yayın organı Mekameleen TV, Türkiye'deki yayınlarını durdurma kararı aldı

Daha öncede Türkiye'deki Mısırlı muhalif medyaya Sisi eleştirilerini 'yumuşat' telkini yapılmıştı.. Anlaşılan yumuşatmada yeterli gelmedi...

Müslüman Kardeşler'in yayın organı Mekameleen TV, Türkiye'deki yayınlarını durdurma kararı aldı

Türkiye'de yayın yapan Müslüman Kardeşler'in yayın organı 'Mekameleen' adlı TV kanalı, Türkiye'deki yayınlarını durdurma kararı aldıklarını ve stüdyolarını başka bir ülkeye taşıyacaklarını duyurdu.

Televizyon kanalından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'deki yayın faaliyetlerinin 'kimseden gizlenmeyen mevcut koşullardan ötürü' sonlandırılacağı ancak dünyanın farklı başkentlerinde yeni stüdyo açaçakları belirtildi.

Kanalın Türkiye'deki faaliyetlerini kapatma kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan'a yaptığı tarihi geziyle aynı zamana denk geldi.

Başta Mısır olmak üzere, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinin, Müslüman Kardeşler örgütünün Türkiye'deki faaliyetlerinden rahatsız oldukları biliniyor. Bu durum Türkiye ile söz konusu ülkeler arasındaki yıllardır devam eden gergin ilişkilerin nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Daha öncede Türkiye'deki Mısırlı muhalif medyaya Sisi eleştirilerini 'yumuşat' telkini yapılmıştı.. Anlaşılan yumuşatmada yeterli gelmedi...

Euronews

Zehra

AdminAdmin