DÜNYA
Giriş Tarihi : 22-04-2022 23:07

Mısır'da Sisi yargısı, İhvan'ın mücahit liderlerine müebbeti onadı..

Mısır'da Sisi yargısı, İhvan'ın mücahit liderlerine müebbeti onadı..

Kanlı bir darbeyle başa gelen kukla Sisi cuntasının zulümleri devam ediyor. İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ile İhvan yöneticilerinden Safvet Hicazi ve Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'ye Mısır cunta yargısı tarafından verilen müebbet hapis cezaları onandı.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Mısır'da kanlı bir darbeyle başa geldiği günden beri binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve yine binlerce insanın da zindanlara atılmasına sebep olan kukla Sisi cuntası zulümlerine ve hukuksuzluklarına devam ediyor.

Darbe cuntasının sözde mahkemeleri tarafından yargılanan ve müebbet hapis cezası verilen Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin yanı sıra Safvet Hicazi ve Muhammed el-Biltaci'nin cezaları cunta yönetimin kontrolü altında olan Mısır Yargıtay'ı tarafından da onandı.

Mısır resmi ajansı MENA'ya göre, Yargıtay, 2013'teki sözde şiddet olaylarıyla ilgili Port Said Ceza Mahkemesi'nde Eylül 2020'de yeniden görülen davaya ilişkin nihai kararını açıkladı.

Yargıtay, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin yanı sıra, Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile İhvan yöneticilerinden Safvet Hicazi hakkında verilen müebbet hapis cezasını da onadı.

Aynı dava ile ilgili temyiz başvurusunda bulunan 6 İhvan üyesinin 15 yıl, bir İhvan üyesinin 3 yıl hapis cezasını onayan Yargıtay, 59 kişinin ise beraatine karar verdi.

Zehra

AdminAdmin