GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2023 21:37

Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk'e hakaret eden gencin tutuklanmasına tepki: ‘Düşmanlaştırma’ politikasına katkı sağlar

Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk'e hakaret eden gencin tutuklanmasına tepki: ‘Düşmanlaştırma’ politikasına katkı sağlar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan 17 yaşındaki lise öğrencisi hakkında ilk kez açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu açıklamasında, 'Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Sadece 'düşmanlaştırma politikasına katkı sağlayacaktır' ifadelerini kullandı.

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün resmine uygunsuz hareketler yapıp, hakaret ettiği için tutuklanan 17 yaşındaki A.E.S hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Karara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, 'Sarayın göz boyamak için yaptığı bu tutuklama, o çocuğun geleceğinden çalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Sadece ve sadece Sarayın 'düşmanlaştırma' politikasına katkı sağlayacaktır' ifadelerini kullandı.

'MAHARET BEYNİ YIKANAN BİR ÇOCUĞU CEZALANDIRMAK DEĞİLDİR

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’e yönelik hakaretler, Saray İktidarının yarattığı iklimin sonucudur. Bu çirkinliği kabul edemeyiz. Ancak maharet böyle eğitilen, böyle kandırılan, böyle beyni yıkanan bir çocuğu cezalandırmak değildir.

Örneğin Kuveytli bir kişi, Atatürk’e yönelik hakaretlerini sürdürmektedir. Ve üstelik bu kişinin, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olduğu iddia edilmektedir. Öncelikle bu iddia, ilgili makamlarca derhal açıklığa kavuşturulmalıdır.

İddia doğru olsa da olmasa da Saray İktidarının para karşılığı vatandaşlık satma politikasının varacağı yer burasıdır. Türkiye Cumhuriyeti lütufla değil, kanla kurulmuştur. Ülkemizin vatandaşlığı da aynı nispette kıymetlidir.

Üç-beş Dolar’a tamah ederseniz, böyle ahlaksız kişilerin karşısında eğilirsiniz. Bunu Saray İktidarı kendisine yediriyor olabilir, ancak bu durum Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz"

Karar

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com