DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-10-2023 11:37

İşte batı emperyalizmi budur! 5 ülke ortak açıklama ile İsrail'e desteğini ilan etti...

İşte batı emperyalizmi budur! 5 ülke ortak açıklama ile İsrail'e desteğini ilan etti...

ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya'nın liderleri ortak bir bildiri yayınlayarak Hamas'ın İsrail'e saldırısını kınadı ve Tel Aviv'e desteklerini dile getirdi. Bildiride "Bugün, İsrail Devleti'ne kararlı ve birleşik desteğimizi ifade ediyoruz ve Hamas'ı ve onun korkunç terör eylemlerini kesin bir şekilde kınadığımızı ifade ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İsrail- Filistin Savaşı’nı ele almak için yaptıkları görüşmenin ardından ortak bildiri yayımladı.

Zenginliklerini sömürdükleri ülkelere borçlu olan 5 emperyalist ve katil devlet, açıklamada sık sık insan haklarına vurgu yaparak iki yüzlülüklerini sergiledi ve ‘Filistin halkının meşru isteklerinin farkındayız” yalanına başvurdu.

ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere liderleri, "Önümüzdeki günlerde, İsrail'in kendini savunabilmesini sağlamak ve nihayetinde barışçıl ve entegre bir Orta Doğu bölgesinin koşullarını oluşturmak için müttefikler ve İsrail'in ortak dostları olarak birlik ve koordinasyon içinde kalacağız." mesajını paylaştı.

İslamiAnaliz

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com