FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 06-04-2023 08:46

İsrail vahşeti: Her Ramazan aynı terörü izliyoruz

İsrail vahşeti: Her Ramazan aynı terörü izliyoruz

Siyonist işgal rejimi güçleri ile sivil görünümlü Yahudi işgalciler, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da yine terör estirdi.
Her Ramazan ayında mübarek beldenin huzurunu bozmayı âdet haline getiren azgın Siyonistler, Yahudilerin kutsal addettiği Hamursuz Bayramı’nı bahane ederek, Mescid-i Aksa’da itikâfa giren Müslümanlara saldırı düzenledi. İşgalcilerin vahşi saldırısında onlarca kişi yaralanırken, en az 400 kişinin de esir alındığı haber verildi.


Siyonist azgınların hiçbir maneviyat ve mahremiyet gözetmeksizin yaptıkları kalleş saldırıda, Müslüman bacılarımızın başörtüleri kanlar içinde kalırken, Kur’an-ı Kerim’ler bilinçli ve kasıtlı şekilde yerlere düşürüldü.

İşgal güçlerinin, Mescid-i Aksa’nın Kıble Camii kısmında itikâfa girerek namaz kılanlara gaz bombalarıyla ve madeni mermilerle saldırıda bulundukları, bu yüzden onlarca kişinin yaralandığı bildirildi. İşgalci askerlerin ve polislerin, itikâfa girenleri zorla dışarı çıkarırken 400 kişiyi esir aldıkları kaydedildi. İşgalci saldırganların baskını, Mescid-i Aksa’nın içinde maddi hasara da neden oldu. Saldırganların bazı kapıları kırdıkları, Mescid-i Aksa’nın içindeki ilk yardım dolaplarını dağıttıkları ve içlerindeki aletlerin zarar görmesine neden oldukları, Mushafları yerlere savurdukları görüldü.


İSRAİL ZULMÜNE, DÜNYA İSE İZLEMEYE DEVAM EDİYOR

İşgalci İsrail, Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyerek Kıble Mescidi’ne sığınanlara ses bombası, cop ve kauçuk kaplı mermiyle müdahale etti. Müdahale ile yüzlerce Filistinli Müslüman yaralandı veya gözaltına alındı.


İşgalci İsrail güçlerinin gerçekleştirdiği müdahaleye tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail’in zulmüne devam ederken dünyanın ise bu zulmü izlemeye devam ettiğini belirterek, “Mescid-i Aksa’da bulunan Kıble Mescidi’nde ibadet eden Filistinlilere alçakça saldıran İsrail’e karşı ses yükseltmek, başta İslam âleminin yöneticileri olmak üzere vicdan sahibi herkesin sorumluluğudur!” ifadesini kullandı.

Milli Gazete

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com