FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 11-04-2022 22:09

İslami Cihat: Direniş, siyonist rejimle savaşın eşiğinde...

İslami Cihat Genel Sekreteri Ziyad Nehhale, Filistin direnişinin bedeli her ne olursa olsun ırkçı İsrail rejiminin Cenin’de işlediği cinayetlere karşı koyacağını söyledi.

İslami Cihat: Direniş, siyonist rejimle savaşın eşiğinde...

Lübnan’dan yayın yapan el-Menar televizyonuna konuk olan İslami Cihat Genel Sekreteri Ziyad Nehhale, ırkçı İsrail rejiminin Cenin mülteci kampında işlediği cinayetlere dikkat çekti ve Filistin direnişinin ramazan ayında siyonist rejimle savaşın eşiğinde olduğunu söyledi.

İslami Cihat genel Sekreteri Ziyad Nehhale, “Gazze’nin savaş ve siyonist rejimin cinayetlerine cevap verme yönündeki kararları direniş güçlerine bırakılmıştır. Onlar hiçbir zaman Cenin’i, Kudüs’ü ve Filistin’in tamamını umutsuzluğa düşürmemiştir” dedi.

Irkçı İsrail rejiminin Cenin mülteci kampına yönelik saldırılarına değinen Ziyad Nehhale, “Bedeli her ne olursa olsun İsrail’in Cenin’e yönelik saldırılarına devam etmesine izin vermeyeceğiz. İsrailliler şunu bilsin ki biz Gazze’de ve Kudüs’te halkımızı desteklemek ve korumak için gerekeni yapacağız” dedi.

İslami Cihat genel Sekreteri Ziyad Nehhale, Saraya’l Kuds ve Ketaibu’l Aksa’nın özellikle Cenin’deki durumu yakından izlediğini belirterek Filistin halkı ile ırkçı İsrail rejimi arasında kapsamlı bir savaşın her an başlayabileceğini söyledi.

YDH

AdminAdmin