DÜNYA
Giriş Tarihi : 23-09-2022 19:13

İran’da hükümete İslam devrimine destek gösterileri...

İran’da hükümete İslam devrimine destek gösterileri...
İran’da Masha Emini’nin ölümünü bahane ederek sokaklara dökülüp kargaşa çıkaran ve çok sayıda güvenlik görevlisinin ölümüne neden olan başta ABD ve Siyonist İsrail gibi İslam İnkılabı karşıtı sözde protestocuların eylemlerine karşı İran halkı bugün Cuma namazı çıkışı görkemli bir yürüyüş gerçekleştirdi.
 
Bölücü terör örgütleri ve yandaşlarını da yanına alan ABD-İsrail destekli karanlık odaklar, 22 yaşındaki Mehsa Emini’nin 16 Eylül’de hayatını kaybetmesinin ardından başta Tahran olmak üzere bazı kentlerde sokak gösterisi düzenledi. Gösterilerde araçlar ateşe verildi, başörtülü kadınlara saldırıldı, cami ateşe verildi, Kuran yakıldı.
 
Bu olaylardan sonra inkılap taraftarları bugün Tahran Üniversitesinde kılınan Cuma namazı sonrası meydanlara çıkarak tüm dünyaya İslam İnkılabına sahip çıktıklarını tekrar gösterdiler. Amerika'ya ölüm, İsrail'e ölüm, fitnecilere ölüm, isyancılara ölüm sloganlarının atıldığı görkemli yürüyüşte, İnkılap karşıtlarına fırsat verilmeyeceği gösterildi. 

Meydanda toplanan kalabalık, ülkede yayılarak devam eden gösterilere tepki göstererek "Fitneciler idam edilsin", "Polisimin yanındayım" gibi sloganlar attı.

Rasthaber

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com