GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2022 11:20

İran: Siyonist Rejim, Türkiye İle ilişkilerimizi Bozmak İstiyor...

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Siyonist Bakan Yair Lapid'in Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretinde yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi.

İran: Siyonist Rejim, Türkiye İle ilişkilerimizi Bozmak İstiyor...

Tesnim Haber  Ajansı'nın haberine göre: İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Siyonist Bakan Yair Lapid'in İran hakkındaki iddialarını "saçmalık" olarak nitelendirdi ve "Bu iddialar İki Müslüman ülke arasındaki ilişkileri bozmaya yönelik önceden tasarlanmış bir senaryo." dedi.

Hatipzade, "Maalesef yaklaşık bir hafta önce Siyonist Rejim Dışişleri Bakanı'nın saçma senaryosuna zemin hazırlamak için sahte haberlerle algı operasyonu başlatıldı." ifadesini kullandı.

Ankara'ya seslenen Hatipzade, "Komşu ülke Türkiye, yalancı ve terör rejimi temsilcisinin ortaya attığı mesnetsiz iddiaların farkındadır. Ankara'dan tefrika yaratmak isteyen rejimin iddialarına sessiz kalmaması beklenir. Bu rejim güvenilmez olduğunu defalarca göstermiştir." dedi.

Sözcü Hatipzade, İran İslam Cumhuriyeti'nin Siyonist Rejim'in suikast ve sabotajlarına karşılık olarak sivillerin can güvenliğini ve diğer ülkelerin güvenliğini tehdit etmeden güçlü ve keskin bir yanıt vereceğini söyledi.

 

Zehra

AdminAdmin