DÜNYA
Giriş Tarihi : 12-09-2022 21:38

İran Kara Kuvvetleri açık açık söyledi: İsrail'i vurmak için, 'Arash-2' adlı uzun menzilli insansız hava aracı geliştirdik..

İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kioumars Haydari, İsrail’in Tel Aviv ve Hayfa kentlerini vurmak üzere tasarlanmış "Arash-2" adlı uzun menzilli insansız hava aracı geliştirdiklerini açıkladı.

İran Kara Kuvvetleri açık açık söyledi: İsrail'i vurmak için, 'Arash-2' adlı uzun menzilli insansız hava aracı geliştirdik..

İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kioumars Heydari, İran devlet televizyonuna siyonist işgalci İsrail'i korkutan bir açıklama gerçekleştirdi.

"İSRAİL'İ VURMAK ÜZERE GELİŞTİRDİK"
Tuğgeneral Haydari dikkat çeken açıklamasında, İsrail’in Tel Aviv ve Hayfa kentlerini vurmak üzere özel olarak tasarlanan "Arash-2" adlı uzun menzilli insansız hava aracı geliştirdiklerini ifade etti.

İHA’ların hazır olduğunu belirten Haydari, "Biz İsrail’in Hayfa ve Tel Aviv kentlerini hedef alması için özellikle Arash-2 İHA’sını geliştirdik. Çocuk katili bu rejimi tamamen yok etmek üzerine bu İHA’lar üretildi" diye konuştu.

Haydari, İsrail’i hedef almak için geliştirildiği belirtilen Arash-2 adlı İHA’nın Arash-1’in yeni bir versiyonu olduğunu kaydetti.

Milli gazete

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com