DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-04-2022 22:20

İran Dışişleri Bakanlığından Filistin'de yaşanan son olaylara tepki...

"Irkçılık, baskı, öldürme, hapsetme, mazlum Filistin halkının her gün aşağılanması ve Siyonist apartheid rejiminin çıplak bir şekilde teröre baş vurması, işgal altındaki tüm huzursuzluğun temel nedenleridir."

İran Dışişleri Bakanlığından Filistin'de yaşanan son olaylara tepki...

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan bildiride; İşgalcilere karşı mücadelenin savunmasız Filistinlilerin meşru, açık ve doğal hakkı olduğu vurgulandı. Bu açıklamalara göre İsrail işgalci rejimi, Kudüs'te ve diğer Filistin topraklarında şiddetli zulüme baş vurarak Filistin için meşru savunma hakkı doğurmuştur. Dışişleri bakanlığı sözcüsü İran'ın Filistin davasına desteğini de vurguladı. 

Hatipzade, tüm milletleri, hükümetleri ve uluslararası toplumu, Siyonist apartheid rejiminin işgali ve terörüne karşı Filistin halkının güvenliğini sağlamak ve Filistin'deki Siyonist saldırganlık ve mezalimleri önlemek için harekete geçmeye çağırdı. 

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Filistin krizinin tek çözümünün Filistin'in tüm temel sakinlerinin katılımıyla bir referandum düzenlemek olduğunu söyledi ve sahte Siyonist Rejim'in isyankar, yasalara saygısızlık yapan mizacını göz önünde bulundurarak, direnişin Filistin milletinin tek seçim olduğunu vurguladı.

Hürsedahaber

AdminAdmin