GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 15:00

İBB'ye ait cenaze nakil aracında 24'ü esrar tozu olmak üzere 144 kg esrar ele geçirildi.

Adana'da İBB'ye ait cenaze nakil aracında 24'ü esrar tozu olmak üzere 144 kg esrar ele geçirildi. Adana'da 2, Diyarbakır'da da 1 şüpheli olmak üzere toplam 3 şüpheli gözaltına alındı.

İBB'ye ait cenaze nakil aracında 24'ü esrar tozu olmak üzere 144 kg esrar ele geçirildi.

Adana'dan gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, İBB'ye ait cenaze nakil aracında 24'ü esrar tozu olmak üzere 144 kg esrar ele geçirildi.

Adana'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce; Uyuşturucu Madde Ticaretinin Önlenmesine Yönelik yapılan çalışmalarda; TAG otoyolu İncirlik park alanında durumundan şüphelenilerek durdurulan üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Şehirler Arası Cenaze Nakil Aracı ibaresi bulunan bir araçta yapılan aramada uyuşturucu madde taşındığı ortaya çıktı.

 

ARAÇTA 144 KİLO UYUŞTURUCU ÇIKTI

Yapılan aramada 24 kilo 550 gram toz Esrar maddesi olmak üzere toplamda 144 kilo 550 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak Adana'da 2 Diyarbakır'da da 1 şüpheli olmak üzere toplam 3 şüpheli gözaltına alındı.

İBB AÇIKLAMA YAPTI

İBB'den yapılan açıklamada "Adana'da İBB cenaze nakil aracında uyuşturucu bulundu" iddiası ile ilgili İBB, "Araç, Platform Turizm Taşımacılık Şirketi'ne ait, şoförler de şirket çalışanı, 2017’de işe girmişler" denildi.

"İBB'NİN DENETİMİ VE KONTROLÜNDE"

Platform Turizm de, Adana'da polis ekiplerinin yaptığı aramada uyuşturucu madde ele geçirilen araç ile ilgili açıklama yaptı..

Açıklamada, "Habere konu olan 34 DMM 776 plakalı şirketimize ait olan araç ve bu aracı kullanan şoförler şartname ve sözleşmemiz gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetim, denetim ve kontrolündedir." denildi.

"GPS VERİLERİ İBB'NİN SORUMLULUĞUNDA"

"Kiralık olarak hizmet verdiğimiz araçların ve şoförlerin vardiya saatlerinin planlanması, tüm sevk ve idaresi ile GPS verilerinin takibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yapılmaktadır." ifadelerinin yer aldığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Konu yargıya intikal etmiş olup, tarafımızca da süreç yakından takip edilmektedir. Şirketimizin yasal hak ve menfaatleri doğrultusunda bizler de yasal mercilere gecikmeksizin gerekli başvurularımızı yapıp, süreç hakkında değerli kamuoyunu bilgilendireceğimizi saygılarımızla bilgilerinize sunarız."

Aydınlık

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com