GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 14:03   Güncelleme : 10-09-2022 14:07

Hilal Kaplan'ın MİT iddiası davalık oldu...

Hilal Kaplan'ın MİT iddiası davalık oldu...

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'ın sosyal medya üzerinden Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Odatv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla ile ilgili iddiaları yargıya taşındı.

Soner Yalçın ve Toygun Atilla, Hilal Kaplan hakkında hem ceza hem de 50'şer bin liralık tazminat davası açtı.

Soner Yalçın ile Toygun Atilla'nın avukatları Feza Yalçın ve Hasan Gürbüz şikâyet dilekçesinde Hilal Kaplan'ın Twitter hesabından "Köpeği olduğunuz "Nuh'a da bunu böyle iletin" diye hakaret ederek müvekkillerini itibarsızlaştırmaya çalıştığı vurgulandı. 

Hilal Kaplan'ın boşanma davasıyla ilgili haberden sonra hakaret ve iftiralarla dolu şu tweeti attı:

“Soner Yalçın ve Toygun Atilla katıksız ahlaksızlardır. Eski eşim ahlaken tertemiz bir insandır. Ne dinen bir haram ne de hukuken bir yanlış durum yok. 'İnsan olan' mahremiyete saygıyı bilir ama siz insan değilsiniz. Köpeği olduğunuz 'Nuh'a da bunu böyle iletin.”
Bu tweet  Cevheri Güven gibi FETÖ’cüleri tetikledi.  

HEDEFLERİ MİT

Avukat Feza Yalçın ve Avukat Hasan Gürbüz şikayet dilekçesinde Hilal Kaplan'ın tweetindeki “Nuh”un MİT'te yönetici olması nedeniyle itibarsızlaştırma suikastında bir diğer hedefin de MİT olduğunu ifade etti.
Dava dilekçesinde Hilal Kaplan’ın MİT’i itibarsızlaştırma girişimine ilk başta FETÖ'cülerin sarıldığının altı çizildi.

“MİT'E YİNE OPERASYON MU ÇEKİLİYOR”

Hilal Kaplan ve FETÖ'cülerin iftiraları sonrası Soner Yalçın bir yazı kaleme alarak şunları söylemişti:
"AKP gölgesinde köşe yazan Hilal Kaplan ‘Nuh çıkışını’ neden yaptı?
Beni aldı bir düşünce; 'MİT'e yine operasyon mu çekiliyor' diye düşündüm. Çünkü, FETÖ kaçkını sözde gazeteci ardı ardına MİT görevlisi 'Nuh' ile ilgili yayınlara başladı. Buna diğer FETÖ kaçkınları da destek verdi. Dediler ki:
– 'Odatv'yi Nuh yönetiyor!'
-'Odatv'yi Hakan Fidan ele geçirdi!'
Bir boşanma haberi nerelere geldi?
Hadi, her fırsatta Odatv hakkında herkes yalanlar ortaya attı/ atıyor, bunlara alıştık. Ancak bunca zaman sonra anladık ki; Odatv üzerinden başka kurumlara operasyon çekiliyor.
Odatv kumpasında da hiç tanımadığımız MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu'nu aramıza katmışlardı. O dönem dedik ki:
-FETÖ, Odatv kumpasına MİT'i de ekleyecek.
Çok geçmeden elindeki polis ve savcılar ile FETÖ, MİT'e operasyon yaptı. Tarih, 7 Şubat 2012 …
Taraf gazetesi tarafından parlatılan Hilal Kaplan, Yeni Şafak'a transfer olmuştu. FETÖ tarafından yapılan MİT kumpasında kimi hedef gösterdi dersiniz: Odatv!"

NE OLMUŞTU
Odatv'de Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt'ün boşandıkları haberi avukatlarından teyit edilerek yayınlandı. 
Nesnel olarak verilen  bu haber sonrası Hilal Kaplan, Soner Yalçın ve Toygun Atilla hakkında iftira ve hakaretlerle dolu bir tweet attı. 
Bu iftira ve yalanlarla dolu tweet sonrası FETÖ'cüler devreye girdi. 
FETÖ'cüler Odatv ve MİT'e yönelik kara propagandaya başladılar. 
İlk yayını Bugün gazetesinin eski Ankara temsilcisi olan firari Adem Yavuz Arslan Youtube üzerinden yaptı. FETÖ'nün algı operasyonlarında kullandığı en önemli elemanlarından birisi olan Cevheri Güven onu izledi. 
Bu iki örgüt elemanının yayınlarından sonra sosyal medyada FETÖ'cü hesaplar üzerinden yoğun bir tweet paylaşımına başlandı. 
Psikolojik saldırı sürecini canlı tutmak isteyen FETÖ'cüler ve Türkiye'deki destekçileri ikinci saldırı kampanyasını da Hande Fırat'ın 15 Temmuz gecesi yaptığı gazetecilik faaliyeti üzerinden başlattı. Burada da hedef sadece Hande Fırat değil yine MİT'ti.

7Sabah

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com