FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 11-09-2022 15:51

Heniyye başkanlığındaki Hamas heyeti Moskova’ya gitti...

Heniyye başkanlığındaki Hamas heyeti Moskova’ya gitti...

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, hareket liderlerinden oluşan bir heyetle birlikte Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitti.

Heniyye ve beraberindekilerin Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rus yetkililerle görüşmelerinin beklendiği ifade edildi.

Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, heyette İsmail Heniyye’yle birlikte Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri ile Siyasi Birim üyeleri Musa Ebu Merzuk ve Mahir Salah’ın yer aldığı belirtildi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Basın Müsteşarı Tahir En-Nunu, Heniyye başkanlığındaki heyetin ziyaretinin Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın davetiyle gerçekleştiğini ve birkaç gün süreceğini, heyetin Rus yetkililerle yapılacağı görüşmelerde ikili ilişkilerin Filistin davasına hizmet edecek şekilde ele alınacağını söyledi.

Ziyaretin bölgede ve dünyada önemli gelişmeler yaşandığı hassas bir dönemde gerçekleştiğine işaret eden En-Nunu, ziyaret sırasında uluslararası sahadaki yeniliklerin ve bölgeyle ilgili gelişmelerin Filistin davası üzerindeki etkilerinin konuşulacağını bildirdi.

En-Nunu açıklamasında ayrıca Rusya’nın Filistin’e verdiği desteğe de övgüde bulundu.

 Filistin Enformasyon Merkezi

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com