FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 27-09-2022 08:09

Hamas'tan İslam ülkelerine çağrı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Kudüs Ofisi sorumlusu Harun Nasıruddin, arabuluculara işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’daki ihlallerinin bölgenin tamamını yakacak bir yangının fitilini ateşleyebileceğini söylediklerini bildirdi.

Hamas'tan İslam ülkelerine çağrı

Nasıruddin, 25 Eylül Pazar günü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkının işgalcilerden korkmadığını ve işgal güçlerinin Filistinli gençlerin Mescid-i Aksa’yı savunmak için can vermeye koşmalarına alışkın olduğunu söyledi.  

Filistin’de işgal tamamen sona erene kadar direnişin kılıcının kınına girmeyeceğini belirten Nasıruddin, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yarın binlerce kişiyle baskın düzenlemelerinin beklendiğini ifade etti.  

Batı Şeria, Kudüs ve 1948’de işgal edilen toprakların çeşitli bölgelerinde yaşayan Filistinlilerden Mescid-i Aksa’da nöbet tutmalarını isteyen Nasıruddin, Arap ve İslam ülkeleri halklarına da sokaklara çıkarak Mescid-i Aksa’ya destek için gösteriler düzenlemeleri çağrısında bulundu.  

Nasıruddin, Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün “kırmızı çizgi” olduğunu belirtti.   Fanatik Yahudi cemaatleri yarın başlayacak ve ay sonuna kadar devam edecek Yahudi bayram günleri dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenlemeye hazırlanıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com