FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 28-03-2022 11:29

Hadera'da iki Siyonist asker öldürüldü. İkisi polis olmak üzere 10 siyonistde yaralandı.

Hadera'da iki Siyonist asker öldürüldü. İkisi  polis  olmak üzere 10 siyonistde yaralandı.

İkisi işgalci rejim İsrail polis memuru olmak üzere 10 kişi de yaralandı.

Belediye başkanı Zvi Gendelman, Pazar akşamı Hadera'da düzenlenen silahlı saldırıda iki İsrailli askerin öldüğünü ve ikisi İsrail Polis memuru da dahil olmak üzere 10 kişinin de yaralandığını doğruladı.

Kimliği henüz belirlenemeyen eylemciler olay yerinde bulunan Siyonist polisler tarafından vurularak öldürüldü.  İddiaya göre eylemciler silahlı ve iki kişiydi.

İki İsrail vatandaşının eylemi, işgalci rejim İsrail ve Arap dışişleri bakanları arasındaki tarihi Negev zirvesi sırasında ve yetkililerin Ramazan öncesinde güvenlik konusunda uyardığı sırada geldi.

Filistinli direnişçi olduğu belirtilen eylemcilerin bir otobüse doğru ateş etmeden önce otobüsün geçmesini beklediği bildirildi.

Olayın koşulları hala belirsiz ve çok sayıda polis ve acil servis olay yerinde. 

Yaralılardan üçü Hadera'daki Hillel Yaffe Tıp Merkezi'ne gönderildi.

Direniş eylemi, İsrail'in ABD, Bahreyn, Fas, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden dışişleri bakanlarıyla Negev’de büyük bir zirveye ev sahipliği yaptığı sırada meydana geldi.

Eylem ayrıca, olay yerinde göçmen bir Siyonist tarafından infaz edilen bir Bedevi-İsrailli tarafından dört Siyonistin öldürüldüğü Berşahaba eyleminden bir haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Beersheba’daki direniş eylemi sonrasında İsrail polisi, yaklaşan Ramazan nedeniyle güvenlik uyarısı yapmıştı.

Filistinli direniş grupları son haftalarda Ramazan ayı öncesinde Siyonist rejim askeri, güvenlik görevlisi, polis, milis ve Siyonist silahlı göçmenlere yönelik eylemlerin artırılması çağrısında bulundu.

(Şehadet eylemini düzenleyen Filistinli lerin kimliği belli oldu: Ayman Igbariya ve Haled Igbariya. 1948'de Siyonist rejim tarafından işgal edilen Filistin topraklarındaki Umm al-Fahm şehrinin sakinleri. 2 Filistinli eylemcinin de IŞİD bayrakları önündeki görüntüleri Siyonist rejim İsrail medyasında ortaya çıktı. Her iki eylemcinin de IŞİD üyesi olduğu iddia ediliyor.  Siyonist rejim İsrail'de silahlı eylem düzenleyen Arap asıllı İsrail vatandaşı İbrahim Hasan Yusuf Ighbariah isimli Filistinlinin IŞİD terör örgütüne katılmak üzere Suriye'ye gitmek isterken Türkiye polisi tarafından 2016'da Gaziantep'te yakalanıp işgalci rejim İsrail'e teslim edildiği ortaya çıktı.)

İsrailpost

AdminAdmin