GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2023 10:56   Güncelleme : 22-01-2023 23:32

FETÖ'cü Enes Kanter: Türkiye, NATO içindeki Rus truva atı; Batı müdahale etmeli!

FETÖ'cü Enes Kanter: Türkiye, NATO içindeki Rus truva atı; Batı müdahale etmeli!

Fethullah Gülen’in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, Time dergisinde yazdığı makalede bir kez daha Türkiye'yi hedef aldı. Batı'ya "Türkiye'ye müdahale edin" çağrısında bulunan Kanter, Türk toplumunun çoğuna öfkeli olduğunu söyledi.

Kanter, "Batı, tüm bu olanlara nasıl sessiz kalabildi? Erdoğan'ı durdurmak istemiyorlar mı? Erdoğan iktidarı devam etsin diye mi uğraşıyorlar? Türkiye halkının demokrasi için ayaklanma, Batı'nın da ona destek verme vakti gelmiştir." ifadelerini kullandı.

bedava bahis

Kanter, "Batı, Erdoğan'ın tehlikeli oyununu sürdürmeyi bırakmalı" başlıklı makalede, Ukrayna savaşında diplomatik çözüm yollarına başvuran Türkiye'yi, " Rusya'ya yaptırım uygulamamak" ile itham etti.

Enes Kanter Türkiye'yi hedef aldığı makalesinde "Savaşı engelleyemedi, başarısız oldu. Şimdi de Erdoğan ara buluculuk rolüyle prim topluyor, konumunu Batı'ya karşı koz olarak kullanıyor. Erdoğan, kendisini dünya lideri olarak tanıtıp güvenilirliğini arttırmaya çalışıyor. Batı da bu blöfe ses çıkarmıyor." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE NATO İÇİNDEKİ RUS TRUVA ATI"
Türkiye'nin Rusya'ya yaptırım uygulamayan tek NATO üyesi olduğunu söyleyen Kanter, "Türkiye, NATO içindeki Rus Truva atı." dedi.

İslamiAnaliz

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com