FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 13-09-2022 17:52

Esaret hayatında 20. yılına girmiş olan Esir Abdullah El-Berğusi'yi ailesi, tutuklandığından beri ilk kez ziyaret edebildi

Esaret hayatında 20. yılına girmiş olan Esir Abdullah El-Berğusi'yi ailesi, tutuklandığından beri ilk kez ziyaret edebildi

Filistin direnişinin ileri gelen isimlerinden ve gençliği yönlendiren önemli eserlerin yazarı olan esir Abdullah El-Berğusi 2003 yılından beri yani 19 yıldan fazla süredir devam eden esaret hayatının başından beri ailesi tarafından ilk kez ziyaret edilebildi. 

Quds Press Haber Ajansı'nın özel kaynaklara dayanarak verdiği habere göre Abdullah El-Berğusi'nin aile efradının, kendisiyle demir parmaklıkların arkasından sadece 45 dakikalık bir süre için görüşmesine izin verildi. 

Abdullah El-Berğusi, kesintisiz bir şekilde devam eden esaret hayatında 19 yılını tamamlayarak yirminci yılına girdi. 2003 yılının Mart ayında Filistin'in Batı Şeria bölgesinin orta kesiminde yer alan El-Bire şehrinde esir edilmişti. 

Abdullah El-Berğusi aynı zamanda Filistinli esirler arasında en uzun süreli hapis cezasına mahkum edilmiş kişi olarak biliniyor. İşgal rejimi onu onlarca feda eyleminden sorumlu tuttuğu için 67 kez müebbet hapis cezasına mahkum etti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com