FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 10-07-2024 07:43

Ebu Ubeyde: Binlerce Yeni Savaşçımız Var ...

Kassam Tugayları'nın Askeri Sözcüsü Ebu Ubeyde'nin, Aksa Tufanı Operasyonu’nun 275'inci günü dolayısıyla yaptığı konuşma yayımlandı. Ebu Ubeyde, Kassam Tugayları’nın savaş sırasında binlerce yeni savaşçı toplamayı başardığını belirterek, “Gerektiğinde düşmana karşı koymaya hazır binlerce mücahidimiz var” dedi.

Ebu Ubeyde: Binlerce Yeni Savaşçımız Var ...

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail düşmanının Gazze Şeridi'ne girdiği her yerde acı verici darbeler aldığını ve almaya devam ettiğini vurguladı.

Aksa Tufanı Operasyonu’nun 275'inci gününde konuşan Ebu Ubeyde, Kassam Tugayları'nın, İsrail'den gelen saldırıları sona erdirmeye kararlı olduğunu ve Filistin halkına çektirilen adaletsizliklerin kaldırılmasından daha azını kabul etmeyeceklerini belirtti.

Ubeyde ayrıca savaşçıların, İsrail işgaline karşı birçok cephede birleşerek benzeri görülmemiş bir Arap birliğine ulaştığını söyledi. Savunma kabiliyetlerinin işgale karşı koymak için güçlendirildiğini ve Kassam Tugayları’nın savaş sırasında binlerce yeni savaşçı toplayarak güçlü insan kaynaklarına sahip olduğunu teyit eden Ebu Ubeyde, düşmanın yenilgisinin kaçınılmaz olduğunu ve direnişin savaştan zaferle ayrılacağını sözlerine ekledi.

Filistin Direnişi ile işgalci İsrail güçleri arasında Refah ve Şucaiye başta olmak üzere diğer bölgelerde devam eden çatışmaları, direnişin gücünün ve düşmanın başarısızlığının kanıtı olarak gösteren Ubeyde, düşmanın Gazze Şeridi’ni ikiye bölen Netzarim ekseninde de yenilgiye uğratılacağının altını çizdi. Kassam Tugayları Sözcüsü konuşmasının başka bir yerinde İsrail ordusunun sivilleri canlı kalkan olarak kullandığını ve evleri, hastaneleri, okulları, camileri ve kiliseleri hedef aldığını belirterek, işgalin Gazze'deki suçlarını görmesine rağmen uluslararası hukukun ve uluslararası örgütlerin devreye girmediğini söyledi. 

Ayrıca Filistin'e destek amacıyla Lübnan, Irak ve Yemen'deki direniş cephelerinin birleştiğini vurgulayarak, ümmetin ortak vicdanının bu direnişin yanında olduğunu sözlerine ekleyen Ebu Ubeyde “Batı Şeria, Kudüs ve işgal altındaki Filistin topraklarındaki Filistin halkının tepkisi kaçınılmazdır” dedi. Ebu Ubeyde konuşmasının sonuna doğru, İsrail'in 7 Ekim'deki yenilgisini gösteren istihbarat belgelerinin, daha sonra açıklanacak olanların sadece küçük bir kısmı olduğunu vurguladı. 

Ayrıca Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli esirlerinin ailelerine hitap eden Ebu Ubeyde, esirlerin kaderinin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından kişisel kazancı için manipüle edildiğini belirtti.  Ebu Ubeyde, Netanyahu'nun mutlak zafer iddiasının kendi kişisel zaferi ve hükümetindeki aşırılıkçıları tatmin etmekle ilgili olduğunu vurgulayarak sözlerini tamamladı. Kudüs Haber Ajansı - KHA


Kudüs Haber Ajansı - KHA | kudushaber.com.tr

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com