GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 08:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kardeşinize saldırmak Türkiye'ye saldırmaktır..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kardeşinize saldırmak Türkiye'ye saldırmaktır..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyada her kim bu kardeşinize saldırıyorsa aslında Türkiye'ye saldırıyor demektir' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanış programına konuştu.

AK Parti kadrolarına seçimlere hazırlık konusunda çağrı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonla mücadeleyle ilgili attıkları adımları anlattı.

3600 ek gösterge ile ilgili detayları yarın kabine toplantısı sonrası anlatacağını söyleyen Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"FİTNE ATEŞİNİ KÖRÜKLÜYORLAR"

Bizlerin doğrularla kapatmadığı her boşluğun birileri tarafından yalanlarla doldurulduğunu biliyorsunuz. Şahsım, AK Parti ve kadrolarımız hakkında söylenen her yalana inanmaya hazır bir kitle var.

Bir kısmı cehalet ve ihanetten sürekli fitne ateşini körüklemektedir. Bazen üslubumuzu sertleştirmek zorunda kalıyoruz. Bunun nedeni milletimize mesuliyetimizi yerine getirme çabasıdır.

Aslını inkâr eden haramzadeler her gün bir başka kılığa girebilir, kimse bizden böyle bir şey beklemesin.

AK Parti saflarında herhangi bir arkadaşımızın ülkemize hizmet karnesi diğer partilerin hepsini üst üste dahi koysanız ulaşamayacağı seviyedir.

"HARAMZADELER HER GÜN BAŞKA BİR KILIĞA BÜRÜNEBİLİR"

İçerde hiçbir vatandaşımıza kendisini sahipsiz hissettirmeyecek adımlar atmaya devam edeceğiz. Dışarda Suriye'den Irak'a, Karadeniz'den Akdeniz'e mazlumun olduğu her yerde onurlu duruşumuzu koruyarak siyasetimizi yapacağız.

Hak bildiğimiz yolda mücadeleden asla geri durmayacağız. Haramzadeler her gün başka bir kılığa bürünebilir. Kimse bizden böyle bir tavır sergilememizi beklemesin. Bu fakir kendini bildi bileli böyledir. Değişmeyecek. Allah ömür, millet de yetki verdikçe yola da böyle devam edeceğiz.

AK Parti saflarında herhangi bir arkadaşımızın ülkemize hizmet karnesi diğer partilerin hepsini üst üste dahi koysanız ulaşamayacağı seviyedir.

"BANA SALDIRMAK TÜRKİYE'YE SALDIRMAKTIR"

Büyük ve güçlü Türkiye hedefimizden rahatsız olanların doğrudan bizi ve hükümetimizi hedef almasının gerisinde, ülkemizin geldiği seviyeden duyulan hazımsızlık vardır.

Akıl ve vicdan sahibi hiç kimsenin inkâr edemeyeceği bir gerçektir ki; dünyada her kim bu kardeşinize saldırıyorsa aslında Türkiye'ye saldırıyor demektir. Dünyada her kim AK Partiyi ve Cumhur İttifakı'nı kötülüyorsa aslında Türkiye'yi hedef alıyor demektir.

Ülke içindeki aparatların tek yaptıkları ellerine verilen oyunları oynamaktır. CHP'nin başındaki zat da altılı masadakiler de o masanın altına gizlenenler de kukladan ibarettir. Biz asıl kavgamızı onların ağababalarına karşı veriyoruz.

(İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu) Beklentilerimiz karşılanmadan NATO'nun genişlemesi konusunda tutum değişikliğine gitmeyeceğiz.

(Enflasyonla mücadele) Kur ve enflasyondan kaynaklanan maliyet artışlarıyla izah edilemeyecek fiyat artışlarını mercek altına aldık.

"YARIN ANLATACAĞIM"

Üreticiler başta her kesimden vatandaşımızın gelirini artırarak arada farkı azaltmaya çalışan programlar hazırlıyoruz.

Çiftçilerimize ve memurlarımıza iki ayrı müjde vermek istiyorum. Muhalefet ve mandacı ekonomistler 'buğday ithal ediyoruz' yalanını yaymaktan geri durmuyor.

Tahıl fiyatındaki dalgalanma üretim eksikliğinden değil. Biz buğdayı kendi ihtiyacımız için değil, onu işleyip tüm dünyaya satmak için ithal ediyoruz.

TMO sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacak.

(3600 Ek gösterge) Yarın kabine sonrası detaylı anlatacağım."

Karar

Zehra

AdminAdmin