GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2022 14:29   Güncelleme : 08-09-2022 16:39

Büyük Akıncılar Buluşması'nın ikincisi Nevşehir'de gerçekleştirildi..

Geçmişte Akıncılar Hareketi içerisinde yer almış ve bedel ödemiş tecrübeli insanlardan oluşan "Akıncılar Hareketi Yüksek İstişare Kurulu oluşturulacak".

Büyük Akıncılar Buluşması'nın ikincisi Nevşehir'de gerçekleştirildi..

1980 Öncesi Türkiye'nin en önemli gençlik ve siyasi hareketlerinden olan Akıncılar Hareketi’nin mensupları yeniden alanlara inmek için bir araya geldi.

3-4 Eylül cumartesi ve Pazar günleri Nevşehir'de bir araya gelen Akıncılar yeniden teşkilatlanarak hareket etme kararı aldı.

Türkiye'nin Çeşitli illerinden yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda yapılan konuşmalarda Türkiye ve tüm İslâm coğrafyasının küresel güçler ve Siyonistlerin kuşatması altında olduğu vurgulanarak, 1980 Öncesi Akıncılar misyonu ve mücadele anlayışına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir mesaj gönderdi. Mesajı Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un yardımcısı İstanbul Milletvekili Hasan Turan toplantıya katılarak iletti.

Akıncılar Hareketi Sözcüsü Mehmet Şahin, buluşmada alınan kararları açıkladı:

1- Geçmişte Akıncılar Hareketi içerisinde yer almış ve bedel ödemiş tecrübeli insanlardan oluşan "Akıncılar Hareketi Yüksek İstişare Kurulu oluşturulacak".

2- Mevcut kurulmuş olan Akıncılar derneklerine yenileri eklenerek "Akıncılar Federasyonu" Adı altında teşkilatlanacak.

3-Oluşturulacak yüksek istişare kuruluna her il kendi içerisinde bir temsilci belirleyerek katılım sağlayacak. Mevcut Akıncılar Dernekleri bu kurulun doğal üyesi olacak.

4- "Akıncılar Hareketi" Partiler, Dernekler, vakıflar üstü bir çatı olarak kendini ifade edecek ve toplumun tüm kesimlerini kuşatacak, kapsayacak projeleri planlayarak faaliyete geçirecek.

5- Yüksek İstişare Kurulunun ilk toplantısı 3 Ay içerisinde İstanbul'da yapılacak.

AdminAdmin