ANALİZ
Giriş Tarihi : 03-12-2022 08:52   Güncelleme : 16-08-2023 04:07

Arap ve Müslüman futbolseverler İsrail'İ istemediklerini gösterdi'

Arap ve Müslüman futbolseverler İsrail'İ istemediklerini gösterdi'

Arap dünyasının tanınmış gazetecilerinden Abdulbari Atvan, Arap ve Müslüman futbolseverlerin Katar 2022 Dünya Kupası’ndaki davranışlarının sağlanan normalleşme anlaşmalarına rağmen Arap halklarının İsrail’i istemediğini gösterdiğini söyledi. 

bedava bonus veren siteler

Katar’ın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda Arap ve Müslüman ülkelerden gelen taraftarların Siyonist medyasını boykot etmeye devam etmesinin ardından rejimin sözde Dışişleri Bakanlığı, Katar ve Dünya Futbol Federasyonu'na (FIFA) mektubu göndererek, duruma itiraz etti.

bedava bonus

Siyonist rejimin Kanal 13 televizyonu Tel Aviv’in Katar ve FIFA'ya gönderdiği mesajda Dünya Kupası'na katılan Arap futbolseverlerin İsrailli gazeteci ve taraftarlara yönelik davranışlarını protesto ettiğini duyurdu.

Arapça olarak yayımlanan Rey El Yevm Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Filistinli Gazeteci Abdulbari Atvan, kaleme aldığı yeni yazısında Katar’daki gelişmeleri değerlendirdi.

Abdulbari Atvan'ın yazısında şu ifadelere yer verildi:

“İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın Doha'da geçici olarak görev yapan ‘diplomatik’ heyeti aracılığıyla Katar ile FIFA'ya mektup gönderip Araplar ve Müslümanlar ile özgürlük sever halkların İsrailleri dışlamasını protesto etti. Küstahlığı zirveye çıkmış Siyonist Rejim Katar'da İsraillilerin aşağılanmasından şikayetçi oldu ve Siyonist basını için tam özgürlük talep etti.

Siyonistlerin bu girişimi onların kibrini göstermektedir. Onlar önce Allah'a şükretmeliydi; Çünkü Katar yönetimi FIFA kurallarını uygulamak için İsraillilerin girişine izin vermek zorunda kalan bir Arap ülkesidir.
İkinci olarak Siyonistler, Arap ve Müslüman milletlerin şiddete başvurmadan onları kibar bir şekilde dışladığı için Allah'a şükretmelidir. Müslüman taraftarların davranışları sadece İsraillileri protesto etme ve dışlama ile Filistin bayrağını sallamakla sınırlı kaldı.

Siyonistler hangi ifade özgürlüğünden bahsediyorlar? Muhabirlerinin güvenliği sağlandı, başka ne istiyorlar? En son örneği kadın gazeteci "Şirin Ebu Akile" olan, gazetecilerin sesini bastıran, muhabirlere suikast düzenleyen ve ifade ile basın özgürlüğünü yok eden İsrail değil miydi? Siyonist muhabirler ne bekliyordu? Arap futbolseverlerin onlara kucak açıp elleri Filistinli çocukların kanına bulanmış Siyonist subaylar, askerler ve bakanlar ve ırkçı rejimi övmesini mi istediler?

Farklı ülkelerden gelen Arap futbolseverlerin işgal rejimi ve medyasına gönderdikleri mesaj şuydu: Siz katilsiniz, rejiminiz de öyle. İşgal altındaki Filistin'de kardeşlerimize karşı savaş suçları işlediniz, bu cinayetlerin belgelerinin kayıtları da var. Sizden nefret ediyoruz, zira düşmanımızsınız ve herhangi bir Arap ülkesine gelmenizi istemiyoruz.

Siyonist toplum ve işgal altındaki bölgelerde yaşayan yerleşimciler, Fars Körfezi ülkelerindeki Arap halklarının kendileriyle dost ve samimi olduğunu düşünüyorlardı. Siyonistler, Arap ülkeleriyle normalleşme anlaşmaları imzalayıp başkentlerinde büyükelçilikler açan en akıllı insanlar olduğunu sanıyorlardı. Ancak bunların hiçbiri normalleşme anlaşmasına imza atan ülkelerin yöneticilerinin halklarını temsil ettiği ve isteklerini yansıttığı anlamına gelmiyor.
Siyonist muhabirler ‘Onlar (Arap ve Müslüman futbolseverler) bizi istemiyor. Aynı zamanda İsrail diye bir yer olmadığını ve bu toprakların adının Filistin olduğunu söylediler’ diyerek doğru konuya temas ettiler.

İsrailliler ile Siyonist yetkililerin, Filistin davasının Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda Arap ve Müslüman futbolseverler tarafından desteklenmesine şaşırmaları çok garip. Dünyanın en zeki insanları olduklarını iddia eden Siyonistler dünyadaki en gelişmiş gözetleme cihazlarına sahip olduğu için Arap dünyasındaki en ufak gelişmelerden haberdar olduğunu ileri sürüyordu. Ancak tüm iddialarının yalan olduğu ve söylediklerinin kurdukları hayal olduğu ortaya çıktı.

Siyonistlere, rejim yetkililerine şunu ifade etmek isterim ki, Filistin direnişinin ilk baharlarına dönmesi ve Batı Şeria gençlerinin sahaya girmesiyle birlikte önümüzdeki günlerde, haftalarda ya da aylarda Arapların size olan nefreti artacak ve işgalci düşmanla kapsamlı mücadele ivme kazanacak. Bugün "Arin al-Asvd", yarın "Ahrar al-Celil" ve yarından sonraki gün "Tamur al-Celil" gurubu çıkacak, onların adını iyice hatırlayın.

Son olarak Siyonistlere diyoruz ki, istediğiniz herhangi bir ülkeyle barış anlaşması imzalayın, ancak şunu unutmayın: Arap halkları sizinle asla barışmayacak ve sizi sadece Filistin'de değil, başka hiçbir Arap ülkesinde hoş karşılamayacak; Çünkü bu anlaşmaları yanlış taraflarla imzaladınız ve anlaşmalar size huzur ile güvenlik getiremez ve bekanızı da sağlayamaz.”

Hürsedahaber

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com