GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2023 21:40   Güncelleme : 28-05-2023 15:23

AK Partili Zengin'den '6284' çıkışı: Kendi aramızda konuştuklarımızı sesli söyleyelim..

AK Partili Zengin'den '6284' çıkışı: Kendi aramızda konuştuklarımızı sesli söyleyelim..

Son dönemde tartışmaya açılmaya çalışılan 6284 sayılı yasayla ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin , "6284'le ilgili kendi partimdeki arkadaşlarımdan neredeyse tamamı zaten benim gibi düşünüyor. Benim arzu ettiğim şey; kendi aramızda konuştuğumuz şeyi aslında arkadaşlarımızın daha sesli dile getirmeleri. Sadece kadınların değil erkeklerin de bunu söylemesi" dedi.

Cumhur İttifakı'na katılan HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi'nin karşı çıktığı 6284 sayılı 'Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi' kanunu savunan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, bu mesele ve İstanbul Sözleşmesi tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TV 100'de Ece Üner'in sorularını yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, HÜDA PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu'nun 6284 hakkındaki tutumu ile ilgili bir soru karşısında şöyle konuştu:

"Ben siyasette çok alışık olmayacak şekilde çok açık ve net konuşan birisiyim. Bahsettiğiniz beyefendi aslında bir başka partinin genel başkanıdır. Biz seçimlere beraber girdiğimizde tırnak içinde söylersek kendisi AK Parti'nin milletvekili olmuyor zaten. Evet aynı listeden giriyoruz fakat kendisi başka bir partinin genel başkanı. Böyle bir unvanı da var. Biz kendi kimliğimizle onlar da kendi kimlikleriyle seçime giriyorlar. O yüzden biz kendi durduğumuz yerde durmaya devam ediyoruz. 6284'le ilgili de kendi partimdeki arkadaşlarımdan neredeyse tamamı zaten benim gibi düşünüyor. Ve ayrıca da sürekli bu konular üzerinden de artık bir kuyuya düşüyormuş gibi hissediyorum."

'KENDİ ARAMIZDA KONUŞTUĞUMUZ ŞEYLER SESLİ DİLE GETİRİLMELİ'

"Benim o dönemdeki 'Çok yalnız hissediyorum' diye yaptığım sesleniş lütfen artık dışarıya ses verin seslenişidir. Hem aileyi korumak hem kadına karşı şiddeti önlemek istiyoruz. Bunlar yarış halinde değildir. Benim için kadına şiddet kırmızı çizgiyse aile de öyledir. Aileden daha kıymetli ne vardır" diyen Zengin, şöyle devam etti:

"O sebeple bu kadar bu konu üzerinde konuşulunca, Türkiye'de bu alanda devasa bir hasar varmış gibi bir tablo ortaya çıkıyor. Bizim yapmamız gereken hem kadınları korumak hem de aile içindeki şiddet mağdurunu korumak. Benim arzu ettiğim şey; kendi aramızda konuştuğumuz şeyi aslında arkadaşlarımızın daha sesli dile getirmeleri. Sadece kadınların değil erkeklerin de bunu söylemesi."

Karar

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com