GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2024 21:43

Ak Parti iktidarı İsrail’e petrol gönderenleri canhıraş kolluyor! Bursa’da SOCAR pankartına polis müdahalesi

Ak Parti iktidarı İsrail’e petrol gönderenleri canhıraş kolluyor! Bursa’da SOCAR pankartına polis müdahalesi

Son dönemde Filistin gösterilerine yapılan polis müdahaleleri Ak Parti iktidarının hanesine kocaman bir eksi olarak yazılıyor. Avrupa’daki gösterilere desteğini açıklayan iktidar, söz konusu Türkiye olunca en ufak bir eleştiriyi bile hazmedemiyor.

Dindarların oyuyla iktidarda olan, İsrail’e esip gürleyen Ak Parti iktidarı, Filistin konusunda hakkı haykıran kitleleri bastırmaya çalışıyor.

Katil İsrail’in tankına ve jetine yakıt Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR tarafından gönderilirken, bu duruma karşı barışçıl bir şekilde sesini yükseltmek isteyen kitleler polis marifetiyle yaka paça gözaltına alınıyor.

Ankara’daki gözaltıları protesto etmek için Bursa’da düzenlenen basın açıklamasında da SOCAR pankartına müdahale edildi. Polis, göstericileri sert bir biçimde engellemeye çalıştı. Ancak Bursalı vatandaşlar pankarttan geri adım atmadı ve pankart ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında “Cumhurbaşkanımız kendisi demedi mi İsrail terör örgütüdür diye? Peki bu terör örgütüne yakıt gönderenlere ne demeli? Ha PKK’ya göndermişler, ha İsrail’e ne fark eder” ifadelerine yer verildi.

İslamiAnaliz

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com