ANALİZ
Giriş Tarihi : 20-03-2023 09:58

Ahmet Hakan: Özlem Zengin yalnız değildir...

Ahmet Hakan: Özlem Zengin yalnız değildir...

Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesinde yayımlanan yazısında kadına yönelik şiddeti engelleyen yasa için “Kırmızı çizgimizdir” diyen Özlem Zengin'e gelen eleştirilere tepki gösterdi ve "Özlem Zengin yalnız değildir" dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Özlem Zengin, kadına yönelik şiddeti engelleyen yasa için “Kırmızı çizgimizdir” demişti.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Özlem Zengin'in açıklaması üzerine kendisine gösterilen tepkiye ilişkin "Vay efendim sen misin bunu diyen? Erkek bakış açısıyla olayları yorumlayan bazı dindar kanaat önderi tipler, hemen saldırıya geçtiler. Acımasızca. Vicdansızca. Hunharca. Aynı cümleyi bazı AK Partili erkek milletvekilleri de söylemişti. Onlara seslerini çıkaramayan bu tipler, bütün hınçlarını Özlem Zengin’den çıkarmaya çalıştılar. Vurdukça vurdular. Linçledikçe linçlediler" dedi.

Ahmet Hakan Özlem Zengin yalnız değildir başlıklı yazısında "Böyle bir ortamda ne yapsaydı Özlem Zengin? Kadına yönelik şiddeti engelleyen yasa için... “Kadınları katleden canilerin önündeki tüm pürüzlerin ortadan kaldırılması şahane olur. Bu yasa kaldırılmalıdır” mı deseydi? Ayrıca nedir bu Özlem Zengin öfkesi? Erkek egemen bakış açısına sahip dindar kanaat önderi bu tipler, kendilerinden farklı düşünen AK Partili erkek milletvekillerine karşı alabildiğine anlayış sergilerken... Kendilerinden farklı düşünen Özlem Zengin’e karşı neden bu denli gaddarlar? Bu tiplere kötü bir haberim var: Geçti o günler. Hülyalarınızı süsleyen o suskun kadın tipine, artık kendi evlerinizde bile rastlayamazsınız. Unutmayın: Özlem Zengin yalnız değildir." ifadelerini kullandı.

ZehraZehra

seyyidezehra@outlook.com